Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Egy koccanásért több mint...

Egy koccanásért több mint 800000ftos kártérítést fizetni?

Figyelt kérdés

Még október végén volt egy koccanásom, én voltam a hibás elismerten.

Az én kocsim elől sajnos csúnyán összetört mivel, akibe beléhajtottam vonóhorgos volt.

Az övébe 2 apró horpadás lett a hátsó lökhárítón.


Most kaptam a biztosítótól a levelet, hogy 816707ft kártérítési összeget fizettek ki. Ezt hogy? Ez elmondhatatlanul sok!

Tegyük hozzá hogy az enyém javítattása, lökhárító csere, új hűtő stb kijött 110000ft ból.


2021. jan. 27. 13:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
63%

Egy újabb, nagyobb teljesítményű, ill. nagyobb autó többre is van biztosítva, többet fizet utána a tulaja. Attól hogy szinte semmi baja nem lett, a biztosító felértékelte, ennyi.


Milyen autó a tiéd, milyen a "károsulté"?

2021. jan. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon nem mindegy, hogy milyen autó, nameg egy vonóhorog sok minden tönkretehet. Emellé a biztosítós javításnál mindig vastagabban fog a toll.
2021. jan. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Az enyém egy 1999es Wv Polo az övé egy kB 2005ös Opel Zafira.
2021. jan. 27. 13:33
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
De mondjuk a te szempontodból mindegy mennyi volt
2021. jan. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
B02 vagyok, most ugye visszaesek majd kettőt, el se tudom képzelni mennyivel fog emelkedni a biztatási díjam...
2021. jan. 27. 13:41
 6/18 A kérdező kommentje:
*biztosítási
2021. jan. 27. 13:42
 7/18 anonim ***** válasza:

Könnyen utána tudsz nézni. Minden biztosítónak nyilvános a díjtáblázata.


Amitől jobban fog fájni a fejed, az a "károkozói pótdíj".

2021. jan. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Beviz Elek ***** válasza:
76%

Szerinted 2 horpadás lett, valójában a lökhárító mögötti rész is sérülhetett de mivel nem volt akkora az ütés a lökös visszaugrott az eredeti helyére és eltakarta a többi sérülést. A másik pedig, ne gondold hogy a szervíz a bontóból gyűjtögette az alkatrészeket majd haverral olcsón lefestette.

Nézd meg hogy mennyi egy gyári lökös ;)

2021. jan. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz kérni részletes jegyzőkönyvet kérni a javításról? Fater Vitara-jának volt ilyen a márkaszervíztól, konkrétan a teljes jobb oldalát kicserélték, mert végigcsikarta egy másik autó. 1,1 millió volt a kár, tételekre lebontva, 1 A4-es oldal, minden gyári alkatrész volt.
2021. jan. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szinte szóról szóra ugyanígy jártam én is. Ott egy SX4 volt, akinek egy lökhárító fényezés szintű javításra kifizetett a biztosító 800.000 Ft körüli összeget. Nagyon gondolkoztam rajta, hogy bejelentem a biztosítási csalás gyanúját valahol, mert már az is gyanús volt, ahogy a baleset történt. De aztán inkább hagytam
2021. jan. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!