Megéri a CASCO?

Figyelt kérdés

pontosan mikor lenne jó a CASCO az autóra?


most vennénk meg életünk első autóját, kb. 1,5m Ft-ért, de nem vagyunk benne biztosak, hogy kell-e hozzá CASCO is.



2021. jan. 28. 13:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

1,5 milliós autónál valószínűleg nem éri meg.

Ha mondjuk van rajta xenon fényszóró, ami darabja 300 ezer, vagy adaptív tempomat, aminek érzékelője hasonló árban fut, akkor érdemes idősebb autónál is megkötni.

2021. jan. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A biztosítás egy kockázati szerződés. Az egyik biztosított mindig csak fizet, soha nem éri kár. A másik meg állandóan bajba kerül.

Amíg nem történik meg a baj, mindenki felesleges pénzkidobásnak érzi.

Meg kell nézni, milyen díjtélekhez milyen szolgáltatások tartoznak, és abból neked mi fontos, mi nem. Sokféle csomag van, lehet válogatni.

Ennél a formánál mindig van önrész is.

2021. jan. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt előre senki nem látja.


Lehet, hogy baleset és probléma nélkül autózol évtizedekig meg az is lehet, hogy az autót egy hét után ellopják, totálkárra veri a jég, esetleg saját figyelmetlenségedből tropára töröd...

2021. jan. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én kötöttem rá,szintén ilyen áron vettem az autómat.

Évi 24.000 Ft-ot nekem megér,hogyha ne adj isten baj van ne kelljen 0-ról kezdenem.

Nem úgy állok anyagilag,hogy másnap vehessek egy másikat.

2021. jan. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem vágna anygailag földhöz, ha totálkáros az autód vagy ellopják, mert bármikor ki tudsz fizetni egy másik ugyanilyet, anélkül hogy a jövőbeli anyagi terveidet veszélyeztetné, akkor nem érdemes kötni, hiszen a Casco is csak egy biztosítás, amit befizetsz, azt fizetik ki annak, akinek kára van, és mivel a biztosító ebből él, ezért az összes kárnál nyilván többet szed be összesen.
2021. jan. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

Casconál mennyi az önrész amúgy?

Mert ha jól tudom, egy bizonyos százalékot az ügyfél áll.

2021. jan. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50 ezer a legkevesebb önrész,amit vállalni kell,de lehet több százezer is. Ezzel egyenes arányban nő a biztosítás összege.
2021. jan. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%
Biztosításnál nem jó szó a "megéri", mert nem befektetés. Számolni kell konkrét díjat. Számít az önrész mértéke is. Általában 3-8% közötti szokott lenni az éves díja az autó értékéhez képest. Nekem 2007-es facelift 525d-m van, arra 160 ezer évente. Van akinek Astrája van, neki 60 ezer. Hyundai Ionic pár éves, szintén 160 ezer. (üzletkötő vagyok onnan tudom). Van ügyfelem aki fullextrás T4 Caravelle-re kötött cascot, neki 120e, de havonta csekkel fizet, tehát mondjuk egyben bankkártyával alig több mint 100. Kötés után 2-3 hónappal kigyulladt a motortere, tűzkár, Cascora megcsináltatta, kb 800e ft volt amit fizettek, az elég volt mert csak az eleje égett le.
2021. jan. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írják, ez nyilván akkor derül ki, ha oda kerül a sor, hogy érvényesíteni kell.


Ha ellopják a kocsid megéri. Munkatársamnak kilopták a ködlámpákat, így vissza hozta az árát a Casco.


Nekem egyszer kőfelverőséd volt. Megragasztották, 8 ezer Forint. Hivatalosan el sem értem a casco önrész határát, mégis kifizették.


Ismerősnek 200+ ezres kár keletkezett, de a Casco-ja úgy szól, hogy 200 ezerig nem fizet semmit. A végén talált valakit, aki megcsinálta neki 100-ért.

2021. jan. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

másfél millás autóra casco? Na neee..


Legyen elég a kgfb. Majd ha vadonat újat veszel, arra köthetsz cascot, de erre?

2021. jan. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!