Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lehet egyszerre kifizetni...

Lehet egyszerre kifizetni mindkét gépjárműadó részletet?

Figyelt kérdés
Mert akkor egyben letudnám és nem kéne emlékeztetnem magam augusztusban. 2 külön utalást indítsak vagy mehet egybe is a teljes összeg?

2021. márc. 17. 00:17
 1/8 anonim ***** válasza:
21%

Mehet egyben.


"a 410-es adónemhez tartozó, 10032000-01079160számú,NAV Belföldi gépjárműadó bevételi számlára. A befizetéskor az átutalási bizonylat közlemény rovatába először az adószámot vagy az adóazonosító jelet kell beírni, majd a jármű rendszámát. Ha ez elmarad, akkor a NAV nem, vagy csak késedelmesen tudja a befizetett összeget a befizetőhöz kapcsolni."

2021. márc. 17. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Persze!

Az egész éves internet díjadat is fizetheted egyszerre, hiába van 12 db csekk!

2021. márc. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2021. márc. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én is elolvastam ezt a részt, de ebből számomra pont nem derült ki, hogy mehet-e egyben. Illetve a levélben csak annyi van, hogy "Befizetéskor adószámot vagy adóazonosító jelet mindig fel kell tüntetni...".

A rendszámot nem említi.


Cserébe azt írja, hogy két részletben "kell" megfizetnem az összeget, amit lehet úgy is értelmezni, hogy nem szabad egyben.


Köszi a többieknek!

2021. márc. 17. 10:42
 5/8 anonim ***** válasza:

"Befizetéskor adószámot vagy adóazonosító jelet mindig fel kell tüntetni...".

A rendszámot nem említi.


Igen mivel a gépjármű adó nem magára a gépjárműre, hanem a üzembentartó személyére szól. Például ha neked több jármű van a neveden akkor is csak egyetlen határozatot kapsz, ahol tételesen fel lesz sorolva az adó járművenként, de ugyanúgy csak 2 csekk lesz a borítékba amin az összes jármű összevont adója van.

2021. márc. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ezt jó tudni, mert következő héttől lesz egy 2. motorom is. Köszi. Jövőre akkor már ezt is tudom.


Csak az első válaszoló kommentjére reagáltam, ahol olyat idézett, amely szerint kell a rendszám is.

2021. márc. 17. 12:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze, ott a QR kód a csekken, szépen beszkenneltem, és az iCsekken keresztül azonnal befizettem mind a kettőt.
2021. márc. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem nem csekken van, hanem a NAV-os tárhelyemen kaptam meg. Abban a levélben nincs sajnos QR kód.
2021. márc. 17. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!