Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ilyet lehet csinálni?

Ilyet lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Még soha nem motoroztam és ki szerettem volna próbálni a barátom motorját. Azt mondta, hogy kölcsönadja, de ha bármi történik az az én felelősségem és ki kell fizessem a kárt, mert ha csak álló helyből is fölburúl az legalább 50ezer. Vagy kitöltjük a kárbejelentőt úgy, mintha elütöttem volna az autómmal. Ilyet lehet?? Egyébként inkabb lemondtam róla, nem kockáztatok.

2021. márc. 27. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehetni épp lehet, csak természetesen nem törvényes, és rosszul is járhattok, ha kiderül.
2021. márc. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem papír nélkül is gerinces emberek között úgy működik a dolog, hogy ha saját hibádból teszed tönkre a haverod cuccát, akkor szó nélkül megtéríted a kárt.
2021. márc. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Természetesen kifizetném de aranyáron mérnek mindent, ha egy apró eldőlés is 50ezerbe kerül. Így került szóba a biztositó, de azt meg nem vállalom.
2021. márc. 27. 20:14
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet ilyet. A kárfelmérők rögtön látják, hogy a keletkezett kár nem ütközéstől lett. Főleg, hogy az autódon nincs sérülés.

A barátod hülyeséget beszél, ha helyben elborul egy motor nem keletkezik kár. Erre van a bukócső, bukógomba.

2021. márc. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%

Utolsó, te beszélsz hülyeséget.

Nincs ám mindegyik motoron gomba,cső meg pláne nem.

Ha csak 1 idomot kell fényezni dőlés után már az bőven 50e. És akkor még beszéltünk az esetleges index, tükör,kuplung v fékkarról.

Illetve arról, h ha nem eldől hanem elesik vele...

Teljesen jogosak az illető feltételei.

2021. márc. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5: Ezért drága hobbi a motorozás...

Normális helyen 40k-ért egy lökhárítót telibefújnak úgy, hogy ránézésre kutya meg nem mondja, hogy fényezve volt, motorosról meg a tized akkora felületnél is dupla pénzt le lehet húzni

2021. márc. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#5: akkor rakjál rá és ne siránkozz a fényezés miatt! 45 ezer volt az én motoromra a cső, ki lehet fizetni. Nincs olyan motor, ami ne borulna el soha.
2021. márc. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Most eszembe jutott mikor a motorom neki dőlt a kocsimnak😭😭 kimegyek, oszt nézem hogy de aranyosak, összebújtak...

A kocsin a csomagtér ajtó, a lökhárító sérült. A motoron eltört a tükör, a kuplungkar, az oldalidom, a fejidom... Meg karcos lett a kormányvégsúly, mondjuk azzal együtt tudok élni.

2021. ápr. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!