Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lehet vezetni AM kategóriás...

Lehet vezetni AM kategóriás jogsival piros rendszámos Gaz-t?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 26. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
Nem.
2021. ápr. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
Mi az összefüggés egy segédmotor és Gaz között?
2021. ápr. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És ha rajta van a jogsin a K és a 186 akkor úgy tudom hogy lassú jármű vezethető és ugye ezt piros rendszám jelzi ezért gondoltam hogy akkor vezethetek piros rendszamos Gaz-t
2021. ápr. 26. 12:17
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

K kategória - kerti traktor - állati erővel vont jármű

186 K kategóriában meghatározott járműveken kívül lassú járművet és pótkocsiját is vezetheti

2021. ápr. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4 válaszoló! Tehát akkor bármilyen piros rendszámos járművet vezethetek?
2021. ápr. 26. 14:43
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem én írtam a 4-es választ, de igen. Még a vezetői engedélyed esetleges egészségügyi érvényességének lejárta után is (nem a veszélyhelyzeti meghosszabbítás időtartamát jelenti, hanem úgy, bármikor.)


Egyrészt, a 186-os kódot helyesen írta a 4-es válasz írója [2021. ápr. 26. 12:26]

Jogszabályi helye: 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról 8. melléklet: A kártya formátumú vezetői engedélybe bejegyezhető kódok jegyzéke


Másrészt:

• ◤ Az „AM” kategória nemzetközi kategória. ◢

↑ 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról 2. melléklet

• ◤A vezetői engedély egészségügyi érvényességének lejártát követően is vezethető járművek a 2006/126/EK irányelvnek megfelelően 2013. január 19-től

Bármely nemzetközi kategóriában megszerzett vizsga alapján:

1. segédmotoros kerékpár (ideértve a „mopedautót” is)

2. lassú jármű és pótkocsija

3. kerti traktor

4. állati erővel vont jármű ◢

↑ 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról 4. melléklet.

• ◤A lassú járműre és a lassú jármú pótkocsijára kiadott rendszámtábla alapszíne fehér, karakterei és a keret színe piros, három betűjelből és három számjegyből áll. ◢

↑ 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról 13. melléklet 10.

2021. ápr. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2021. ápr. 28. 06:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!