Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Megéri a biztosítót választani...

Megéri a biztosítót választani egy balesetnél? Többi a megjegyzésben

Figyelt kérdés

Az autóm egy 1988-as 1.6-os Toyota Corolla.

Előlről belémjöttek, nem én voltam a hibás, a másik fél elismerte. Amik leginkább sérűltek: lökhárító, motorháztető és az egyik fényszóró.

Mindkét autón van biztosítás és tiszták a papíok.

Megéri a biztosítót választani, vagy jobban jövök ki, ha biztosító bevonása nélkül megbeszélem a baleset okozójával?



2021. jún. 2. 17:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Ez a kár mennyiségétől függ. Ha meg tudod tippelni és egy picit többet zsebből kifizet neked a vétkes, akkor megoldható biztosító nélkül, de ha nem tudod megtippelni akkor inkább biztosító.
2021. jún. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Attól félek, hogy a biztosító lehúz.
2021. jún. 2. 17:57
 3/13 anonim ***** válasza:
56%
Mennyit hajlandó fizetni a vétkes?
2021. jún. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Arról még nem beszéltünk, még számolom hogy mennyibe kerülnek az alkatrészek.
2021. jún. 2. 18:36
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést.

Nem te választod a biztosítót, hanem a károkozó biztosítója fizet.

A cél, az eredeti állapot visszaállítása, ilyenkor a szerviz a vastagabbik ceruzáját veszi elő.

Ha az a kérdésed, hogy elfogadd-e a gyorskárra ajánlott összeget, akkor egy ilyen idős autónál, egyértelmű nem.

2021. jún. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A kérdés az, hogy a biztosítónak bejelentsem a kárt, vagy bejelentés nélkül megegyezzek-e a másik féllel?
2021. jún. 2. 19:03
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha biztos vagy benne, hogy jól méred fel a helyreállítás teljes költségét és a másik autós ezt tényleg ki is fogja neked fizetni, akkor megfelelő megoldás az is, ha megegyeztek.
2021. jún. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

33 éves autót a biztosító 99%, hogy GTK-val leírja. Megkapod a piaci értékét és azt csinálsz vele amit akarsz. Akár meg is javíthatod.

Ha úgy gondolod, hogy jól felmérted a kárt, választhatod a másik lehetőséget.

2021. jún. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Csak csavarozható elemek sérűltek, a kaszni nem. Kiszámóltam és KB 130000 Ft a kár.
2021. jún. 2. 20:17
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

Akkor ne variálj!

Ha tényleg annyi a kár, akkor annyit gtk-ra is megkapsz.


Az autó becsült árát akkor kapnád meg, ha odaadnád a roncsbörzés árért.

Ha megtartod, a roncsbörzés árat levonják az utalandó összegből!

2021. jún. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!