Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogyan lehet az, hogy ilyen...

Hogyan lehet az, hogy ilyen magas a biztosítási díjam?

Figyelt kérdés

6 éve van autóm, jelenleg ez az 5. autóm, ezt tavaly vettem.

Egy 99-es Suzuki Swift, az éves biztosítás 50 ezer ft. közelében van.


Még az elején 40 ezer ft volt, nem úgy van, hogy az évek előre haladtával kevesebb lesz a bizti?


Amúgy balesetem még nem volt.



2021. jún. 8. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

nézd meg, hogy milyen bonus-malus besorolásban vagy

elvielg évente kerülsz eggyel jobb besorolásba, ha nem balesetezel, szóval B4 vagy B5 kéne, hogy legyen

Viszont, ha egyszerre két élő szerződésed volt, könnyen meglehet, hogy nem hoztad át és az alap kategóriába kerültél. Ha tudod igazolni a valós kategóriádat (volt biztosítódtól kikéred), akkor módosítják a szerződést.

2021. jún. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Vagy valamit nem írtál le, vagy ez sokszorosan drága. Valamit intézz!
2021. jún. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, hány éves vagy, bp v. vidék, ffi vagy nő...??? B?-ban vagy?


Ezek mind-mind számítanak a kgfb-nél.

2021. jún. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ennyi nem lehet!

Irtad, hogy 6 éve van autód, de a bizti végig a te neveden volt?

Van bónuszod?

2021. jún. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is szintet léptem és mégis drágább lett, elméletileg a korona miatt van, mert sok szerződés megszűnt díj nemfizetés miatt, és valahol a biztosítóknak be kell hozni a kiesést, ezt olvastam valahol, és ezt a normálisan fizetők szívják meg.
2021. jún. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
gyengülő forint , magasabb alkatrész árak kifizetése,
2021. jún. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
egy bonus fokozat 4-5% kedvezményt jelent, de az infláció meg a jav. költségek többel emelkednek. Illetve van, hogy hacsak nem frissíted az adatokat, jelentősebb a drágulás. Nekem Allianznál van, 60ról 90re akart drágulni B8-ra! Frissítettem km-t, és visszament 60 körülre.
2021. jún. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem kell elfogadnod az aktuális biztosító ajánlatát.


Kalkulálj újra neten, vagy menj el egy biztosítási alkuszhoz. Ennél biztos jobb árat kapsz, ha még nem csúsztál ki az időből.

2021. jún. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A biztosítások, ahogy az úton közlekedő járművek árai is, emelkednek. Manapság már nem ritka (főleg a nagyobb városokban) a 10 millió Ft feletti autók. Egy kis kár is milliókba kerül. Ezt az áremelkedést le kell követnie a biztosításnak is. Ezért (is) emelkedik az ára.
2021. jún. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!