Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Szemüveges lettem, be kell...

Szemüveges lettem, be kell jegyeztetnem a jogsiba?

Figyelt kérdés
6 év múlva kellene megújítanom, de nem tiszta, hogy ilyenkor mi van. Ha megállít a rendőr és látja rajtam, hogy szemüveges vagyok (kontaktlencsét hordok vezetés közben, de nem laikus számára simán láthatóak a szemen), akkor figyelmeztethet, mert nincs bejegyezve a jogosítványba korlátozásként? Szeretném elkerülni a kellemetlenségeket, mert hivatásos sofőr vagyok, így nagyobb eséllyel állítanak meg közúti ellenőrzéskor.

2021. jún. 25. 17:59
 1/4 anonim ***** válasza:
44%

Szerinted szokták nézni?

Tőlem a jogsi megújításakor elküldtek a szemészetre.Megkérdezte a doki szeretnék-e szemüveget,mondtam hogy nem.

Úgy is lett.

2021. jún. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A rendőr csak akkor problémázik, ha rá van írva a jogsidra, hogy csak szemüveggel vezethetsz, de nincs rajtad.
2021. jún. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jogszabály nem kötelez arra, hogy szerepeljen a vezetői engedélyedben.


A korlátozás csak csere esetén kerülhet a vezetői engedélyedbe. Bemondásra, vagy bármilyen szemorvosi vizsgálati papír alapján, nem fognak ilyet megtenni. Ahhoz orvosi alkalmassági papír kell. Viszont, jogszabály nem kötelez soron kívüli alkalmassági vizsgálatra. Látásváltozás esetén, a közúti járművezető soron kívül egészségi alkalmassági vizsgálatra köteles jelentkezni az alkalmassági vizsgálat elvégzésére első fokon jogosult szervnél, ha az utolsó egészségi alkalmassági vizsgálata óta látásélességében szemüveggel nem javítható rosszabbodás állott be. [13/1992. (VI. 26.) NM rendelet a közúti járművezetők egészségi alkalmasságának megállapításáról 6. § (2)]. Nálad, javítható szemüveggel a látásélesség.


(Ha „hivatásos sofőr vagy”, akkor nem értem, hogyan lehet még 6 évig érvényes a vezetői engedélyed orvosi alkalmasságija. Legalább 14 év óta – lehet, hogy régebb óta, csak korábbi jogszabályszöveghez nem férek hozzá – a köznyelvben „hivatásos sofőr” legfeljebb 5 évre kaphat egészségügyi alkalmasságot. 2017. december 31-től, a lejárat születésnaphoz igazítása miatt ettől csak még rövidebb lehet.)

2021. jún. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát, ez van ráírva a jogosítványomra a lejárathoz. Bárditól szállítok ki B-vel alkatrészeket.
2021. jún. 25. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!