Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ezt hogyan tudom a legkönnyebb...

Ezt hogyan tudom a legkönnyebben elintézni?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek! Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy van nekem egy autóm ami az édesapám nevén van és szeretném átíratni a saját nevemre amit ajándékozási szerződéssel oldanánk meg! Nyílván azt tudom hogy a vagyonszerzési illetéktől ilyenkor eltekintenek illetve 2017 óta eredetvizsga sem szükséges,de a forgalmi+törzskönyvért ki kell fizetnem a 12ezer ft-ot!

Nos most egy olyan kérdésem lenne hogy ez úgy működne mint egy sima autóvásárlásnál hogy bemegyek az okmányirodába persze előtte már megkötöm az én nevemre az új kötelezőt és úgy megyek mert gondolom ezt az okmányiroda előtt kellene megkötnöm?

Oda ilyenkor milyen dokumentumok kellenek? Kitöltött adásvételi,jelenlegi forgalmi és törzskönyv illetve a legutóbbi eredetvizsga papír? Vagy más is szükséges lehet még ehhez?

Soha nem csináltam még ilyet de most így szeretném mert az üzembentartósdi az sajna most nem játszik!

Ha valaki tud ezügyben segíteni valami hasznos információval esetleg hivatalos forrással azt megköszönném mert én annyira sok mindent nem talàltam erről!



2021. júl. 7. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:
2021. júl. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2021. júl. 7. 14:52
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az adásvételi szerződésen a visszterhes/ingyenes lehetőségek közül az ingyenest kell aláhúzni. (Ajándékozási szerződés nem szükséges; nem is írtál ilyet.)


Igen, az adásvételin szereplő birtokba adás napjától kötött kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás szükséges. Valószínűleg szerződés még nem lesz, csak szerződésajánlat visszaigazolás; az átíráshoz az is jó. Viszont vinni kell, mert ha nem szerződés (annak megkötésére 15 nap áll a biztosító rendelkezésére, addig vizsgálhatják a szerződésajánlat adatait), akkor a nyilvántartásban nem látszik, az ügyintéző nem fogja látni. (Ahogy rendőr sem, tehát a szerződés megérkezéséig hordanod kell magaddal.)


Legutóbbi eredetiségvizsgálat papír nem kell.


Minden szerepel az 1. válasz linkjében.

(Bár bicsaklós benne az a rész, hogy „A vagyonszerzési illeték mértékét tehát a fenti táblázat értelmében láthatja, mely alól csupán egyetlen kivétel lehetséges, mégpedig a családon belüli gépjármű átírás és azon belül is csupán az egyenes ágú rokonság esetében. Egyenes ágú rokon ( szülők, gyermekek, férj - feleség ) közötti gépjármű átírás esetében a vagyonszerzési illeték megfizetésétől eltekintenek, melynek feltétele az, hogy az átírási ügyintézés során vinni kell magunkkal a születési anyakönyvi kivonatot is, mely bizonyítja az egyenes ági rokonságot.”

Ha csupán az egyenesági rokonság esetében lenne ingyenes – ahogy írják, akkor házastárs esetén nem lenne – férj feleség, amit viszont írnak utána, tévesen felsorolva az egyenesági rokonok közt őket.)

2021. júl. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sikerült elintéznem!

Az első válaszoló amit linkelt forrást az tökéletesen leír mindent!

Köszönöm mégegyszer!

2021. júl. 10. 22:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!