Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogy működik egy autó végleges...

Hogy működik egy autó végleges kivonatása forgalomból és mennyibe kerül 2021-ben?

Figyelt kérdés
Egy 2001-es Suzuki swiftről van szó. 1.3 ha számít a motor. Nem éri már meg megjavíttatni, mert rengeteg lakatosmunka lenne vele. Nem tudom, hogy lehet-e ebben bármit "csalni" vagy valahogy olcsóbban intézni, de ha feltesszük, hogy semmi ilyen kapcsolatom nincs és mindent szabályosan akarok intézni, mit kell tennem és mennyibe fog kerülni?

2021. júl. 7. 20:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Felhívsz egy bontót és megkérdezed. Mindenki egyedi árakon dolgozik, de ha nem vágod ki a katalizátort alóla, akkor tuti ingyenbe lesz az egész, vagy még fizetnek is valamennyit ért
2021. júl. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Mivel számos környezetkárosító anyag van benne, csak ezügyben megfelelő úgynevezett regisztrált bontót keress.

Megbeszélés kérdése, hogy odaviszed, vagy elszállítják. Előbbi esetben kapsz érte vagy tízezer, tíz néhányezer forintot, utóbbi esetben nullszaldós lesz, a szállítást fizeted azzal, hogy nem kapsz semmit.

A bontó kéri a forgalmi engedély, a törzskönyv (ha van a kocsihoz), az adószám bemutatását.

Ami az ügyintézéshez lényeg: a kapott bontási átvételi igazolás és a rendszámtáblák. (Utóbbit el-elfelejtik odaadni.)


A személyazonosító okmányoddal, a jármű okmányaival, a rendszámtáblákkal és a bontási átvételi gazolással kérelmezheted a végleges kivonást kormányablakban, okmányirodában.

Az igazgatási eljárási illetéke 2300 Ft; legegyszerűbb az ügyintézőnél bankkártyával rendezni.


Aztán várhatsz is, nyüzsöghetsz is: bejelentés a biztosítóhoz, NAV-hoz.

A nyilvántartás változásról elektronikus úton értesül a biztosító is, a NAV is.

A biztosító időarányosan visszafizeti a díj túlfizetést.

A NAV szintén visszatéríti az időarányos túlfizetést, esetleg kérhetsz adónem átvezetést: a túlfizetést vezessék át általad megadott adónem számlájára.

(Én a kisujjam sem mozdítottam, kaptam a KGFB visszatérítést és a - nemleges - kártörténeti igazolást és a bonus-malus besorolás igazolást. Akkor még az önkormányzati hivatal intézte a gépjárműadót, utalták a túlfizetést és küldték az adóigazolást.)

A bonus besorolást két éven belül átviheted másik azonos gépjárműkategóriájú járműre (ez esetben személygépkocsira); ha netán malus fokozatban lennél, akkor két éven belüli új, azonos kategóriájú gépjárműre kötött KGFB esetén arról indulnál.

2021. júl. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!