Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Eladtam az autóm de meggondola...

Eladtam az autóm de meggondolatlanul, most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Volt egy törött autóm a kertben hónapoking és a tesók mindig csöngettek 1 utcával alrébbról. Egy idő után belementem hogy vigyék el. Hoztak adásvételit ami céges volt, mondák hogy töltsem majd ki és vigyem át, kifizették a kocsit és elvitték.


Nos, utólag eszembe jutott hogy ha ők nem viszik be az okmányba az adásvételit mert elbontották, így nekik az felesleges pénzkidobás lenne, csak én, hogy eladtam azzal lekerül a nevemről?


Én véglegesen nem tudom kivonatni mert kell valami bontási igazolás, A forgalmi, törzskönyv még nálam van, szerintem a rendszámot is el tudom kérni. Nincs valami megoldás hogy ne legyen közöm a kocsihoz?



ápr. 30. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Ha van a kezedben egy szabályos adásvételi akkor te vagy a nyerő.

Bejelented az okmányirodában az eladást, oszt jónapot, semmi dolgod.

Ha nincs ilyened ...............akkor szipóka.

ápr. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Nyugodj meg a tesók nem íratták át, hiszen az okmányok nélkül nem tudják. A legjobb amit tehetsz, hogy bejelented az eladást a hatóságnak.
ápr. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az eladást online is be lehet jelenteni: [link]

Jogszabály szerint 15 napon belül be kell jelenteni, de azt a sorsra bízzák, hogy pórul jár-e, és ha igen, akkor hogyan az az eladó, aki elmulasztja; hatóság, igazgatási szerv nem ró ki büntetést.

máj. 1. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Mindkét fél által aláírt, szabályosan kitöltött adásvételid van? Kérdesedből az sejlik ki, hogy nem ez a helyzet.
máj. 1. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Lejelented az adásvételit okmányirodában. Persze marad örökké a nyilvántartásban "hivatalból ideiglenesen kivonva" státuszban, de ha bármi van, az adásvételivel igazolod, hogy neked már nincs közöd ahhoz az autóhoz, és tudod mentesíteni magad.

Nyilván csak vasba kellett nekik a roncs, nyugodj meg, rengeteg autó lóg a levegőben ilyen történettel.

máj. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!