Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Tényleg luxus a casco?

Tényleg luxus a casco?

Figyelt kérdés

Sajnos tegnap bennünket is nagyon elvert a jég, én szerencsére a garázsban álltam, viszont rengeteg ismerősömnél több százezer vagy milliós kár keletkezett.


Meglepően tapasztaltam, hogy a legtöbbjüknek nincs cascoja, mert szerintük felesleges és drága, engem pedig hülyének néznek amiért van teljeskörűm. 100e Ft körül fizetek évente, nyilván nem ismerem más pénzügyi helyzetét, de nem tartom vészesnek az összeget. Fiatal, pár éves autókkal járnak, de a casco az drága. Konkrétan az egyik ismerősöm most hozott ki kp-ra 10+ millióért Hondát, de a cascot sokallta.

Megdöbbentő és érthetetlen számomra a jelenség.



2021. júl. 10. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Én se értem miért ezen kell fillérbaszóskodni. Évi kb 100 ezer forintba jön ki, ami már elég széleskörű. Ilyen helyzetekre pont jó. Sajnos egy kicsit az enyémet is megkapta, hétfőn viszem a márkaszervízbe, hogy megtudják-e csinálni a cascora vagy sem. Ha nem, akkor kereshetek egy helyet, ahol vállalják.
2021. júl. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Van amire tényleg drága, az autó árához kell viszonyítani. De egy átlag, nem erős nem nagy autóra 100e alatt is megúszható simán. Amúgy a Casco árának legnagyobb része a töréskár, de lehet olyan szerződést is csinálni ami arra nem, de elemi kárra, lopáskárra fizet és töredéke a díj. Aki ezt se fizeti ki a féltett autójára, nem sajnálom.
2021. júl. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Nem
2021. júl. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Autó értékétől függ. 2 millió körül még nincs sok értelme; ha van is kár, alig fizet.
2021. júl. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én pár éve lemondtam. 15-20 év alatt egyszer volt rá szükség, amikor feltörték a kocsit. Akkor is csak az önrész fölötti részt fizették. Szóval nekem nem éri/érte meg évi 100-200 ezret kifizetni. Mondjuk annak, aki veszélyes környéken lakik, ahol esetleg ellophatják, és drágább kocsija van, inkább megéri.
2021. júl. 11. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokan vannak úgy, hogy "az én autómmal úgyse történhet baj, nem fogok feleslegesen fizetni. Csak aztán amikor a jég milliós kárt okoz, akkor néznek furán.
2021. júl. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Na ja, megnézem hány drágább jégvert autónak volt most cascoja.
2021. júl. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lenne garázsom és kint állna az autó jégesőben, én is kötnék.

De van garázsom, utcán huzamosabb ideig nem hagyom az autót. Munkahelyemen is zárt bekamerázott mélygarázs van. És ami a legfontosabb simán megtehetem ha úgy tartja kedvem, hogy busszal megyek munkába (ha pl aznapra jégeső várható, vagy szórják a sót télen tonnaszám), vagy bárhova, azaz nem vagyok kizárólag az autóra szorulva.

Első évben mikor vettem a kocsit, engem is rábeszéltek a Cascora. Teljes körű 10%/100eFt önrésszel. Erre fizettem egy összegű éves előre utalással 120eFt-ot. Erre még azt mondom, hogy már nekem nagyon a határ, de még belefér.

Eltelt egy év, káresemény nem volt, jött az évfordulós levél, az eddigi 120e Ft-ot arra hivatkozva hogy drágultak az alkatrészárak, megemelték volna 150e Ft-ra. Oké, netriskre, egyéb kalkulátoros oldalakra fel, kössünk máshol másikat! Na ja, csak akkor szembesültem vele, hogy ilyen feltételekkel ez a lehető legjobb ajánlat. Volt ahol 600.000Ft lett volna egy évre.

Hogy ez a 150e Ft sok-e, fillérszexuálás-e, az relatív. Ha lenne havi nettó fél milliós fizetésem, akkor valóban én se sokallanám. De jelen helyzetemben ez az összeg az egy havi fizetésem döntő része. Én akkor abban a hónapban még nem fizettem számlákat, nem ettem semmit, stb. Nekem sok. Másnak meg nem. Én úgy döntöttem, hogy lemondom. Ennek már lassan három éve. Egyelőre lekopogom, de nem bántam meg ezt a lépést.

2021. júl. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!