Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha kivonatom az autómat a...

Ha kivonatom az autómat a forgalomból és lebontatom, akkor a biztosítás hogy zajlik?

Figyelt kérdés
Nem adtam meg az elsőbbséget valakinek, az én autóm totálkáros lett. Szeretném kivonatni a forgalomból illetve lebontatni, de akkor ugye megszűnik a biztosításom és nem tudom a másik félnek hogy fog rendeződni a kárja?! Mert gondolom nekem most megemelkedne a biztosításom, de ha nincs autóm akkor hogy fizetem? Ő csak jövő héten tudja belejenteni a kárt ezért nem tudtam még beszélni a biztosítómmal hogy mi hogy működik.
2021. júl. 28. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Te nem bonthatod. Leadod bontóba, a kapott igazolással végleg kivonatod forgalomból, és felmondod a biztosítást. Az időarányos részt vissza is kapod.
2021. júl. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt értem, köszi. :) De akkor hogy fogják behajtani rajtam a kárt?
2021. júl. 28. 18:18
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Rajtad sehogy. Ha a baleset időpontjában volt érvényes biztosításod, és nincs semmi olyan tényező, ami miatt nem megtagadhatja a biztosító a fizetést, akkor kártalanítja a károsultat.
2021. júl. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi :) Akkor majd ha veszek új autót akkor lesz drágább a biztosításom?
2021. júl. 28. 18:45
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden bizonnyal igen.
2021. júl. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2 éven belül veszel másik autót, akkor viszed magaddal a bonus fokozatot (vagy jelen esetben malust)
2021. júl. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül malust. Mínusz 2. Ha b10-ben volt, akkor b8. Ha 0, akkor m2.
2021. júl. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod otthon elbontani. A biztosítás meg érvényes volt a baleset időpontjában így rendezi a kárt, nem utólag fizeted (bár erre is van lehetőség egy összegben).

Ha két éven belül vásárolsz, akkor a romló bonus-malus besorolás megmarad

2021. júl. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2021. júl. 29. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!