Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » JOGOSÍTVÁNY hosszabbítása -...

JOGOSÍTVÁNY hosszabbítása - hogy működik ez az ügyfélkapus rendszeren keresztül?

Figyelt kérdés

Eddig nekem mindig ismerős doki pecsételt egyet, aztán annyi, nem volt ennek semmi egyéb adminisztrációja.


De most olvasom, hogy ezek szerint a vezetői engedélyes alkalmasságot is feltöltik az EESZT-be? és mégis ezt ki honnan tudja? pl nekem a háziorvosom azt se tudja, mire van engedélyem és mire nincs (egyáltalán neki kellene tudnia?).


szóval hogy működik ez?


Az pedig külön érdekesség, hogy


1, és ha az eü-adataihoz való hozzáférést megtiltotta valaki? mert ugye jogában áll...


2, ki jogosult feltölteni az EESZT-be az alkalmassági véleményt? bármely orvos?


Semmit se értek. ha valaki csinálta már így vagy van pontos ismerete, megköszönném.


cikk:

[link]



2021. aug. 7. 09:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Elmész dokihoz, megkapod az alkalmasságit, azzal bemész okmányirodába és kész. Nem egyszerűbb?
2021. aug. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

oké, de mindennek van bármi nyoma az EESZT-ben?


mert attól tartok, ha ezt így elkezdték, rövid idő kérdése és csak így fog működni ...


na meg a másik, ha esetleg csak a háziorvos jogosult rá, akkor megtorpedózhatja, ha látja, hogy van és nem ő adta.


amúgy egyszerűbb, persze, csak ez az EESZT most itt bekavar nagyon és nem tudom, mi a helyzet.

2021. aug. 7. 09:08
 3/14 A kérdező kommentje:

pl. akkor hagyományos módon, ennek először az okmányirodában lesz digitális nyoma.

na most az bekerül az EESZT-be?

2021. aug. 7. 09:09
 4/14 anonim ***** válasza:
De tényleg csak a háziorvos jogosult rá. Ha nincs valami külön betegséged, ami miatt szakorvosi vélemény kell, akkor csak háziorvos (vagy családorvos) állíthatja ki. Esetleg még az üzemorvos is, de azt nem tudom, hogy ő milyen esetekben (gondolom akkor, ha a munkád miatt kell jogsi).
2021. aug. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
szóval akkor ha a szomszéd ismerős orvos pecsétel nekem egy olyan papírt, az elvileg nem is jó?
2021. aug. 7. 09:18
 6/14 A kérdező kommentje:

idézem:

"a vezetési jogosultság azonnal bejegyzésre kerül a nyilvántartásba, ha a vezetői engedély kiállításához szükséges valamennyi feltétel fennállása a közúti közlekedési nyilvántartásból megállapítható – tehát valamennyi előfeltételre vonatkozó adat elektronikusan megérkezett a nyilvántartásba, és kizáró ok (pl. vezetési jogosultság szünetelése) sem áll fenn –, és a járművezető a hivatalbóli okmánykiállítást megakadályozó nyilatkozatot nem tett."


>>> ezek szerint alapesetben a háziorvos valahogy értesül a jogsi lejáratáról és ő feltölti a rendszerbe az alkalmassági véleményt? hát ez nekem nagyon felfoghatatlan, de nem is szükségszerűen tud mindenről, hiszem tegyük fel, valaki beteg és magánrendelésre jár, akkor megoldják "okosba" h ne legyen semmi kényes feltöltve az EESZT-be. (bár továbbra se tudom, h ebből a háziorvos mit lát)

2021. aug. 7. 09:24
 7/14 anonim ***** válasza:

#6


Nyugi alapesetben tényleg csak az fér hozzá a betegtörténetedhez, akiknek kell. Ezeket aláírtad/elfogadtad valamilyen módon, és le is tudod tiltani, de annak nincs sok értelme.

Pont amiatt hogy védjék az adataidat, egy csomó hozzájáruló nyilatkozat szükséges, amiket lehet úgy hagysz jóvá, hogy el sem olvasod.

Kérdezd a háziorvosodat, ha nem világos, de nyugi. A betegségeidről orvosi titoktartással tartozó személyek tudnak csak, nem tudja bárki lekérdezni.

2021. aug. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"pl nekem a háziorvosom azt se tudja, mire van engedélyem és mire nincs"


Tudnia kell mire ad alkalmasságot (a kódját is tudják). Hivatásos sofőröknek szigorúbb feltételek vannak.

Az más tészta, hogy sok esetben az orvosok is "könnyítenek az adminisztáción". Lehetnek az utakon olyan sofőrök, akiknek nem szabadna orvosi alkalmasságot kapniuk, de elvezetnek baleset nélkül.

2021. aug. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az orvosi vizsgálat jó esetben nem csak a rutin dolgokból áll (vérnyomás mérése, szemvizsgálat, stb.), hanem meg is kérdezi az orvos, hogy van-e valami egészségügyi problémád. Ilyenkor kell neki elmondanod azt, amiről nem tud, és ez alapján megy tovább a dolog.


Egyébként ha attól félsz, hogy valaki visszaél az egészségügyi adataiddal, akkor feleslegesen aggódsz. Hidd el, hogy rajtad kívül az senkit nem érdekel.

2021. aug. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

ó dehogynem. nekem pl már pereskedésem is volt abból, hogy az előző háziorvosom minden xart behamisított a rendszerbe a nevemre, aztán kiderült azért, hogy tudjon kedvezménnyel felírni a nevemre minden vackot, főleg pszichiátriai szereket ugye 90%-os támogatással, na aztán ebből kialakult egy jó kis káosz, mert a végén meg emiatt kellett letiltanom az egészet.


úgyhogy sajnos nagyon is vissza lehet élni az adatokkal, csak tényleg itt van egy ellentét, hogy akkor mégis mi van ezzel az alkalmassággal. hiszen lehetsz tökéletesen alkalmas (én pl autóversenyzőként azt hiszem, az vagyok), na de itt a példa, h elég egy barom, és xar ömlik a ventillátorba, aztán lehet pereskedni (a végén kiszedték az összes hamis adatot a betegéletútból, na de ez több éves per árán sikerült!).


lényeg a lényeg h közel se látom olyan egyszerűnek ezt az egészet és kapásból felmerül a kérdés bennem, h ugye nekem paciensként jogom van letiltani mindent, na de akkor az X háziorvos meg nem lát semmit, nem tud semmit, azaz ilyenkor mi van? széttárja a karját, és egy vérnyomásmérés és pecsét? na meg persze újabb jó alapja a korrupciónak. gondolom, itt is az vanj h egy 50-es a zsebébe, és máris nincs kérdése, tökéletesen alkalmas vagy bármire. most nem?


na de az a láncszem még mindig hiányzik nekem, h automatikus hosszabítás kérésekor ez hogyan működik.


hát nemtom ... sok a kérdés bennem, és sok visszaélési lehetőséget is látok.

2021. aug. 7. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!