Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha most vettem nemrég egy...

Ha most vettem nemrég egy 50ccm motort (használtan)akkor van egy időszak ameddig lehet biztosítás nélkül menni vele?

Figyelt kérdés
ugy tudom hogy adásvételivel 15 napig lehet menni vele de nem tudom mennyire igaz. nem kell félreérteni, lesz biztosítás 1 héten belül, csak addig szükségem lenne rá
2021. aug. 25. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Még az eladótól sem hozhatod el a saját lábán biztosítás nélkül.
2021. aug. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 D. Brasco ***** válasza:
100%
Nincs helyes informaciod ezzel a 15nappal,mert gyakorlatila a vétel pillanatában meg kellene kötnöd a kötelezőt.....egyebként minek vele még egy hétig várni,tekintve hogy amíg kiírtad ezt a kerdest,annyi idő alatt a neten online köthettel volna már egyet...
2021. aug. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2021. aug. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Nem mehetsz.

Amíg ezt a kérdést kiírtad már meg is köthetted volna online!

2021. aug. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Régen volt egy mítosz, hogy aznap lehet vele menni az előző tulaj biztosítása miatt de ez már akkor se volt igaz, 15 nap pedig teljesen valótlan. Azonnal kell rá kötni, valami 5000ft egy évre...
2021. aug. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel neten megköthető, így az nem lehet akadály, hogy csak egy hét múlva tudsz felkeresni biztosító ügyfélszolgálati helyet. (Az elektronikus lehetőségek miatt egyre kevesebb van belőlük, van biztosító, amelyiknek nincs is.)


Ha a fizetnivaló miatt vársz, azzal ráérsz.

Törvény [*¹↓] ír elő 60 napos türelmi időt, azaz, ennyi idő áll rendelkezésre megfizetni az esedékes díjakat. (Új biztosításnál az első díj a biztosítás első napján esedékes.)

A türelmi idő alatt fennáll a biztosító kockázatviselési kötelezettsége, azaz, él a biztosítás.


A biztosítás „megkötése” ajánlattételnek minősül; az adatok ellenőrzésére 15 nap áll a biztosító rendelkezésére. De, az ajánlattételt is visszaigazolják, azzal már lehet közlekedni. Aztán az ellenőrzés után küldik a szerződést.


[*¹ 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról 3. § 24.; 19. § (4)]

2021. aug. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!