Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A jogosítványhoz kell szülői...

Matex11 kérdése:

A jogosítványhoz kell szülői hozzájárulás?

Figyelt kérdés
16 Éves vagyok és A1-es jogosítványt szeretnék csinálni de anyám nem engedi. A pénzem megvan rá, és apám is támogat benne, de nem ő a törvényes képviselőm, mivel a szüleim elváltak. Van bármiféle akadálya annak, hogy megcsináltassam így a jogsit?

2021. szept. 30. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Nincs, de keresztbe fog tudni tenni, pl hogy nem enged elmenni, stb.
2021. szept. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
De miért nem engedi? Normális szülő engedi hogy tanuljon a gyereke, ráadásul a vezetés ma már eléggé alap dolog. Mondjuk ha motorra akarod, akkor talán érthető, mert aggódik érted, de ez esetben várj még egy évet és csináld meg autóra.
2021. szept. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azzal hogy elmenjek, nincs gond. Azért ennyire nem tud lekorlátozni. Én itt az aláírásokra, vagy a jogi dolgok miatt aggódtam inkább. Mert ugye kell az elsősegély vizsga is a jogosítványhoz, de találtam olyan nyilatkozatot a neten, amit alá kell írnia a törvényes képviselőnek, hogy abból vizsgázhassak pl
2021. szept. 30. 19:06
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor ezt hagyhatom nyugodtan figyelmen kívül?
2021. szept. 30. 19:09
 5/5 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem elég az egyik szülőnek aláírnia.


Próbáljátok meg megbeszélni, kereteket állítani, mert anélkül a szüleidet is kellemetlen helyzetbe hozhatod, akár a kapcsolatukat is próbára teheted, ha nagyon félremegy a dolog. Mármint az apukád támogat, anyukád nem, ez sem neked, sem nekik nem ideális helyzet, feszültséghez vezet, ha nem tudják egymás között megbeszélni. Ha ezt a témát felhozod, hogy szeretnéd megbeszélni, hogy ne legysn köztük feszültség, szerintem pozitív benyomást tennél anyukádra, talán megenyhülne. Próba-szerencse.

2021. szept. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!