Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » 17 évesen tölthetek ki beleset...

17 évesen tölthetek ki beleseti bejelenőt?

Figyelt kérdés

Jogosítványom van már lassan fél éve, és a Kresz ugye olyat nem említ, hogy nem vezethetek egyedül. Ugyanakkor ha baleset történik, mégiscsak én vagyok a sofőr. Ilyen esetben mi a megoldás?



UI.: Szerencsére ez a példa csak elméleti.



2021. okt. 8. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:
88%
Miért ne tölthetnél ki? És mi köze van hozzá annak, hogy egyedül vezetsz-e vagy sem? Ha KRESZ szerint kellene kísérő és lenne is veled kísérő, akkor is te lennél a sofőr, akkor is neked kellene kitölteni. Szóval nem igazán értem, hogy mi alapján merül fel ez a kérdés.
2021. okt. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A kérdés a korom miatti korlátozott jogköröm alapján merül fel, és sajnos ennek nem ismerem pontos határait.
2021. okt. 8. 17:50
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha jogosult vagy arra, hogy 17 évesen járműt vezess, akkor a bejelentőt is jogosult vagy kitölteni.
2021. okt. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!