Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Nem létező személy vette meg...

Nem létező személy vette meg az autót, mi lesz most?

Figyelt kérdés

Üzemben tartóival volt egy ismerősnél a kocsi, 2 hónapja elvileg eladta valakinek, aláírtam az adás-vételit, de az állítólagos vevőt nem láttam...


A papírt bevittem a kormányablakba, lejelentettem, hogy el lett adva.


Most kaptam egy levelet a kormányhivataltól, hogy a vevő nem létezik, állítólag a rendőrség is nyomoz az ügyben, de a rendőrök engem nem kerestek.


Azt írták a levélben, hogy az autón nincs biztosítás meg vizsgáltassam ki ezt az ügyet.


Mi lesz így?


2021. okt. 24. 17:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

kamunevet adtak meg

gondolom tesók voltak

2021. okt. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Az nyilvánvaló...


Itt az a kérdés, hogy engem fognak évekig zaklatni a biztosítás meg egyebek miatt??

2021. okt. 24. 18:04
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha le lett jelentve az okmányirodában az adásvétel, akkor neked már semmi tennivalód nincs.

Annyi, hogy ha történne bármi az autóval ezek után pl. közlekedési szabálysértés, neadjisten valami bűncselekményt követnek el vele, akkor az adásvételivel igazolod, hogy neked már semmi közöd ahhoz az autóhoz, ezért az adásvételit biztos helyre tedd el és őrizd meg, ezzel fedezed magad.

2021. okt. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Menj be a rendőrségre a papírjaiddal, előbb-utóbb úghyis keresni fognak.

Elmondod, hogy jóhiszeműen jártál el, és megadod az ismerősöd elérhetőségét.

2021. okt. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a JSZP-n mi van kiírva az autóról? Nem áll lefoglalás, vagy akár körözés alatt? Nincs még kivonva?
2021. okt. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Semmi, annyi, hogy a jármű forgalomban van, de nem áll körözés alatt, a műszakija lejárt, se műszaki vizsgán, se eredet vizsgán nem volt.

Biztosítás nincs rá kötve.


Az eladás napja óta nyoma veszett, az ismerős mondta, hogy van rendőrségi ügy, Őt már behívták...

2021. okt. 24. 18:12
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
De milyen rendőrségi ügy? Mit csináltak az autóval?
2021. okt. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Annyit tudok, hogy közokirat hamisítás miatt van folyamatban ügy, az ismerőst tanúként hallgatták ki, a nyomozó annyit mondott, hogy valószínűleg illegálisan el lett bontva az autó.
2021. okt. 24. 18:16
 9/26 A kérdező kommentje:
Maga a tény, hogy hamis adatok szerepelnek egy jármű adás-vételijén, már csak az bcs...
2021. okt. 24. 18:17
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősödet mi alapján találták meg? Ő volt az egyik tanú a szerződésen?

Az, hogy biankóban alárírtál egy szerződést probléma lehet, de inkább a vevőn akarják számonkérni a hamis adatokat, és a kocsit körözni fogják.

Segítsd a munkájukat, keresd meg a nyomozót, mielőtt ő keres téged.

2021. okt. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!