Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Károkozás utáni üzembentartó...

Károkozás utáni üzembentartó váltásnál mennyi idő alatt évül el a kárt okozó üzembetartó pótdíja?

Figyelt kérdés

Pár hónapja bebüntetőfékezet előttem egy kedves vezető, valószínűleg azért, hogy az egyébként is elég rozoga autóját megcsináltassa, ami már előtte is törött volt. Mivel nincs fedélzeti kamerám ezért nem tudtam ezt bizonyítani.

A jelenlegi biztosítóm 110-ről 500-ra szeretné felvinni az éves kötelezőm díját cserébe. Családon belül üzembentartót fogunk váltani, így elkerülhető ez a szürreális díj. Azt tudom, hogy 2 év után a bonus-malus besorolás megszűnik, viszont azt nem tudom, hogy mennyi idő múlva múlna el a károkozói pótdíj, amennyiben szeretném egyszer visszaíratni. Válaszokat köszönöm!



2021. nov. 1. 17:08
 1/1 anonim ***** válasza:
A károkozói pótdíj elévülése 3-5 év, biztosítótól függ. Vannak biztosítók, amelyek megszüntették az alkalmazását.
2021. nov. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!