Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Vettem egy autót lejárt...

Halaszzoltan kérdése:

Vettem egy autót lejárt műszakival meg rendszám nélkül (rendőrök elvették) elvittem a kormányablakba az adásvételit?

Figyelt kérdés

És lekértem a rendszámot abba a kormányablakba és elvittem szerelőhöz? Sajnos a műszakihoz való javítás tovább tart a tervezettnél és felhívott a kormányablakból az ügyintéző hogy kifogja vonatni véglegesen az autót ha nem műszakiztatom le és írom át, de nem tudom átiratni műszaki nélkül, és utána nem fogom tudni átiratni sem?

A kérdésem hogy ezt megteheti az ügyintéző mert sokan azt mondták hogy ezt nem teheti meg????


2021. nov. 10. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
De, megteheti. Hivatalosan 15 napod van atiratni az autot, ha ezt elmulasztod es raadasul tudottan muszakilag alkalmatlan allapotban van, siman kivonhatjak a forgalombol.
2021. nov. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az atiratas a tulajdonszerzes miatt kell es nem fugg ossze a muszaki vizsgaval ... muszaki ahhoz kell, hogy kivihesd a forgalomba. Ha egy zart helyen all es nem jarsz vele, attol meg rendezheted a papirjait.


De amugy is, ha veszel egy roncsot amit talpra allitasz es atmegy a muszaki vizsgan, akkor siman ujra forgalomba tudod helyeztetni.


Amugy meg ha jol emlekszem a 'kivont forgalmi' hatarideje barmikor kitolhato, csak menni kell mindig leragni a kuszobot - de megadjak.

2021. nov. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt inkább arról van szó, rendszáma nincs az autónak, és ahhoz hogy vissza kapja, hatósági műszakira kell vinni.

Tehát nem az érvényes műszaki hiánya a gond, hiszen az nem feltétele az átírásnak.

Így viszont már sokkal bonyolultabb a dolog. És az a baj, hogy meg is tehetik, hogy véglegesen kivonják.

Hát, kezdj el kilincselni. Hátha nyersz egy kis időt.

2021. nov. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Bár „bölcsen” hallgatsz róla, de ha az ügyintéző keresett, akkor bizonyára letelt az átírásra rendelkezésre álló 15 nap. Ha így van, akkor ez a fő probléma, ezzel húztad magadra a vizes lepedőt. A továbbiakban úgy veszem, hogy nem lett 15 napon belül átíratva.


Át kellett volna íratnod, annyi, hogy mivel nincs érvényes műszakija, nem kaptad volna meg a forgalmi engedélyt. Viszont, eredetiségvizsga adatlap sem lett volna szükséges; rendszám híján nem is ment volna át.

(Utána a forgalmit megkaptad volna, ha vitted volna a sikeres műszakiról a vizsgalapot, és akkor már szükséges lett volna a 60 napnál nem régebbi eredetiségvizsgálati megfelelőséget bizonyító okmány is.)


Valószínűleg keresni fog a NAV is, mivel az átírás elmaradása miatt elmaradt a vagyonszerzési illeték időben történő megfizetése. Mulasztási bírságot rónak ki, amit adók módjára hajthatnak be.


Időben történt átírás után kevésbé foglalkoznának azzal, hogy nincs műszakija, így viszont nem jogkövető polgárként erőteljesen könyöröghetsz, hogy ne vonják ki végleg a forgalomból. (Vigyél néhányat magaddal a „sokan azt mondják, hogy ezt nem teheti meg” legényekből, hadd világosítsák fel az ügyintézőt arról, hogy mit tehet, mit nem. Ha már ennyire tudják.)

2021. nov. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én ezt akkor nem értem mert voltam bent át iratni és azt mondták hogy nem fogják addig át írni amig nincs rajta érvényes műszaki vizsga.


Igen letelt a 15 nap mert nem tudták ennyi idő alatt megcsinálni az autót.


Így most azt nem értem hogy mivel nincs rajta műszaki és nem akarják át írni így akkor mit csináljak hogy ne vonják ki véglegesen a forgalomból?


Meg azt vissza lehet csinálni? Vagy ha kivonják akkor utána kuka az egész autó?

2021. nov. 11. 06:53
 6/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
94%

"Én ezt akkor nem értem mert voltam bent át iratni és azt mondták hogy nem fogják addig át írni amig nincs rajta érvényes műszaki vizsga."


Átírni nem tudják, vagy forgalomba helyezni? A kettő nem ugyanaz.

2021. nov. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#5


Nem kell érvényes műszaki az átíráshoz. Ha ilyet állít az ügyintéző, akkor rosszul tudja. Régi forgalmija megvan az autónak?


[link]


"Kivételes szabály:

A közlekedési igazgatási hatóság a nyilvántartásba vétellel egyidejűleg nem állít ki forgalmi engedélyt, ha a kérelmező nem tudja igazolni a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás meglétét vagy a jármű műszaki alkalmasságát. Ezt a tényt a bemutatott forgalmi engedély „Hivatalos feljegyzések” rovatában jelölni kell."

2021. nov. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Átíratni, biztosítást kötni simán lehet műszaki vizsga nélkül, még ha hivatalból le is vették a rendszámot.


Szimplán annyi hogy eredetiségvizsgára így csak trélerrel lehet elvinni.

2021. nov. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!