Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Most kötöttem a biztositas.hu-...

Most kötöttem a biztositas.hu-n kgfb-t. Bankkártyás fizetést állítottam be, de nem kaptam se linket se semmit, hogy hogyan fizessem az első díjat. Most akkor használhatom az autót? Mikor kell majd fizetnem?

Figyelt kérdés

2021. nov. 13. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát valamit rosszul csináltál. Biztosítás fizetés továbblép egy bank általi oldalra, ahol rendezni lehet az összeget. Ha eddig nem jutottál el, akkor vmi probléma volt. Ha megkötötted a szerződést, akkor kellett kapni visszaigazolást emailbe, ha nem kaptál, akkor totál rosszul csináltad.
2021. nov. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
kaptam visszaigazolást, abban az van hogy banki átutalással is fizethetem. Sőt fel is hívtak és amikor kérdeztem hogy hogy fizessek, azt mondták majd küldik, de azóta semmi.
2021. nov. 13. 16:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne felejtsd majd lemondani a jelenlegi szerződésed az évfoduló előtt legalább 30 nappal.
2021. nov. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló. Szerintem nem értetted a kérdést.
2021. nov. 13. 17:24
 5/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, értettem a kérdésed, nem is arra válaszoltam, a kommentem kiegészítésül szántam, jótanácsként.
2021. nov. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az ajánlatot online felületről le kell tudnod tölteni. A kötvényt néhány nap múlva szintén. A befizetésre 60 napod van.
2021. nov. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Valami félrement; azt írod, hogy bankkártyás fizetést állítottál be, majd a szerződésajánlat visszaigazoláson utalási fizetési lehetőségről tájékoztattak.


Jogszabály szerint, a biztosítónak 15 napja van a szerződésajánlatban közölt adatok ellenőrzésére. (Ha mindent rendben találnak, akkor változatlan adatokkal küldik a szerződést; ha díjbefolyásoló adateltérést állapítanak meg, akkor új díjra tesznek ajánlatot; ha nem fogadhatják el a szerződésajánlatot – pl. díjnemfizetéssel megszűnt biztosítás után, a biztosítási éven belül, az üzembentartó nem a volt biztosítójával akar új szerződést kötni –, akkor elutasítják az ajánlatot.)

Így, egyelőre függőben van a szerződés és az ajánlott díj is. (De az ajánlat visszaigazolást elfogadják átíratásnál, üzembentartó változásnál is, illetve a közúti ellenőrzésnél is.)


Ugyanazon jogszabály a díj esedékességétől számított 60 nap türelmi időt biztosít a díj megfizetésére. A türelmi idő alatt fennáll a biztosító helytállás kötelezettsége (él a biztosítás), és ha a türelmi idő lejártáig megérkezik a befizetés, akkor annak semmilyen következménye nincs. (Úgy számít, mintha esedékességkor megtörtént volna a fizetés.)


Mindezek alapján semmiről nem késtél le, még nincs is elfogadott szerződésed. Két hónapon belül meg majd jelentkezik a biztosító, annál is inkább, mert ha addig nincs megfizetve az esedékes díj, akkor – szintén a jogszabály rendelkezése szerint – 30 napon belül figyelmeztető levelet küldenek, amelyben megerősítik a 60 napos határidőt, és figyelmeztetnek annak következményeire, ha addig sem kapják meg a díjat.


A fentieket a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról szóló 2009. évi LXII. törvény tartalmazza.


(Nem vitatom, hogy módod volt kártyás fizetést választani, de még nem találkoztam ilyennel. Ugyanis, ez azonnali fizetést jelentene a szerződésajánlat megtételekor, mikor még nincs meg az adatok ellenőrzése, és így nincs véglegesítve a díj; szerződés sincs. De ha ilyen lehetőséggel találkoztál, akkor, eszerint, mégis van.)

2021. nov. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!