Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kitől igényelhetem meg ezt a...

Kitől igényelhetem meg ezt a sérelempénzt?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A hét elején összetörték az autónkat. A tettes elhajtott. Volt rendőrség és helyszínelés. A tettes elhagyta a visszapillantó tükrének a burkolatát, ebből kiderült az autó márkája és típusa. Ritka autó lévén próbáltuk előkeríteni, ami sikeres is lett. Leadtuk a rendőrségen a rendszámot, a nevet, telefonszámot, lakcímet, képeket a vétkes autóról. A rendőrség húzza az időt, nekünk viszont mennünk kéne vissza Németországba dolgozni. Ilyenkor a biztosítótól kell igényelni "sérelempénzt"? Gondolok itt arra, hogy megkell várni a jegyzőkönyvet, ezért nem tudunk visszautazni. Vagy ezzel valami más szerv foglalkozik?

2021. nov. 21. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a rendőrség lezárja az ügyet és megkapjátok erről a határozatot, akkor a károkozó biztosítója fog fizetni. Addig semmit nem lehet csinálni, amíg ez a papír nincs a kezetekben. Kérdés, hogy a károkozó együttműködő-e, és ha nem ismeri el, akkor lehet-e bizonyítani, hogy ő okozta a kárt. Ne várjatok erre, szerintem menjetek vissza Németországba...
2021. nov. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kamerafelvételekkel bizonyítva van már. Illetve le lett helyszínelve az ő autója is 2 nappal később. Színminták minden egyezik. A megtalált tükör búra is. Tényleg csak a papírokat várjuk, amit a jövőhétre ígérnek.
2021. nov. 21. 20:36
 3/6 anonim ***** válasza:

"Tényleg csak a papírokat várjuk, amit a jövőhétre ígérnek."

Akkor nincs mit tenni, várni kell.

2021. nov. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos hónapokba telik legtöbbször mire egy ilyen ügyet lezár a rendőrség. Semni gond ha vissza utaztok, esetleg jelezzétek a rendőrségen hogy máshol értesítsenek majd.
2021. nov. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én értem, hogy várunk, mert várnunk kell. De a munkából kiesett 1 hét, amit fizetetlen szabadságra kaptunk meg a cégektől nagy könyörgések árán, azt az elveszett pénzt kitől igényelhetem meg? Vagy nyeljem be, hogy egy idióta miatt, aki betétlap írás helyett elhajtott 1000€-val kevesebb fizetést kapunk?
2021. nov. 22. 08:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Senkitől, a biztosító az autóban keletkezett kár után fizet csak, az is csak azután ha a rendőrség lezárta az ügyet és bemyújtottad a kárigényt a biztosító fele.
2021. nov. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!