Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ideiglenesen kivonattam a...

Ideiglenesen kivonattam a forgalomból az autómat,kell-e kötelezőt bizt.a továbbiakban fizetni?

Figyelt kérdés

Kb 10 napja vonattam ki,meg az éves biz.díj évfordulója előtt.A biztosító küldte a fizetési felszólítást a biztosítás megfizetéséről.De nekem a Kormány Hivatalban az Ügyintéző azt mondta,hogy nekünk semmi dolgunk nincs.

Lehet nekem kellett volna írni a biztosítónak,hogy szüneteltessék a díjfizetésemet


2021. dec. 11. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Fizetni nem kell, de a biztosítót tájékoztatni kell.
2021. dec. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kell, de csak akkor ha erről tájékoztatod a biztosítót....

Ha kis időre vontattad ki akkor nem érdemes bajlódni vele, ha több hónapra akkor le kell mondani a biztosítást és kész.

2021. dec. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jogszabály alapján, a forgalomból történő ideiglenes kivonás időtartamára nem kell fizetni a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás díját; a kivonásról a kötvénynyilvántartó szerv (a jogszabály alapján ez a MABISZ) elektronikus értesítést kap, tőle pedig a biztosító.

Mire reagálnak, az időbe telik; lehet, hogy a felszólítást még azelőtt adták ki, hogy tudomást szereztek volna a kivonásról.

Egyébként, a jogszabály nem rendelkezik a díjmentesség technikájáról. Bár, a kivonatáskor meg kellett adni a lejárat napját (ez tetszőleges nap lehet, de nem lehet későbbi a kezdőnaptól számított egy évnél), de semmi akadálya, hogy előbb kérd a forgalomba visszahelyezést. Így a biztosító csak akkor tudhatja a tényleges időtartamot, ha megtörténik a forgalomba visszahelyezés; akár automatikusan a megadott napon, akár korábban, a kérelmedre. Úgy gondolom, hogy meg kell fizetni az esedékes díjat, és a forgalomba visszahelyezés után visszafizetik az időarányos összeget. Megismétlem: jogszabály nem rendelkezik a díjmentesség technikájáról; azt a biztosítási szerződésed, vagy a biztosító általános szerződési szabályzata tartalmazza. Keresd őket, hogy mi a helyzet; lehet, hogy akkor is ez lenne, ha bejelentetted volna nekik.


A 2. válasz tanácsa nem működik: a forgalomból történő ideiglenes kivonás nem jogalap a szerződő üzembentartó számára a felmondáshoz; akár 3 nap, akár 11 hónap. (Ha az évforduló említése miatt arra gondolt, hogy még van lehetőséged az évforduló előtt 30 nappal a felmondásra, az évfordulóra, és folytatólagosan köthetsz szerződést másik biztosítóval – biztosítóváltás –, azzal nem lennél jobb helyzetben; bizonyára azok is várnák a díjfizetést és azoknál is utólagos elszámolás lenne.)

2021. dec. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. dec. 13. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!