Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Találtam egy autót, elérhető...

Találtam egy autót, elérhető áron. Tovabbiakat folytatom lent. ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Találtam egy használt autót elérhető áron. Az autót megtudnám venni, de pénzem utána nem marad.

A biztosítást azt tudom, hogy 60 napom van befizetni, de a többiről fogalmam sincs.


Annyit tudok, hogy 15 napom van kb mindenre.


A kérdésem az lenne, hogy lehet-e úgy intézni az egészet, hogy a költséget tudnám-e "csúsztatni"? Határidős fizetésre gondoltam, csak nem tudom a szakszerű kifejezést rá. Pályakezdő vagyok.

Előre is köszönöm mindenkinek a válaszát!


Ui:

Hitelt viszont nem szeretnék felvenni.



2020. febr. 27. 07:50
 1/9 A kérdező kommentje:

Ha lenne olyan módszer, hogy határidős pénzbefizetés, megvenném. Egyébként többet többet akartam félretenni autóra, csak pár napja feltettek egy olyan autót, amit szeretnék nagyon szép állapotban és nagyon olcsón ahhoz képest. Nem akarom, hogy szídjatok érte, amiért ilyen kérdést mertem feltenni, csak szimplán útmutatást szeretnék kérni.

Ha azt mondjátok ne, akkor nem veszem meg. Nem akarok kockáztatni. De ha lenne rá ilyen lehetőség, akkor áprilisban fizetéskor mindent tudnék tisztázni. Vagy érdemesebb foglalót letenni, és úgy intézni, hogy április 10 bőven beleessen a 15 naptári napba?

2020. febr. 27. 08:13
 2/9 anonim ***** válasza:

A hivataloknál nincs türelmi idő. De vannak kiskapuk, ismert trükkök. Az egyik, h megbeszéled ezt az eladóval, foglalót teszel le, és utána pl csak a felét fizeted ki a kocsinak, vagy 3/4-ét, a maradék pénzből az átírást, biztosítást, stb.

Ha az eladó jófej, akkor ne írjatok dátumot az adásvételi szerződésre. Az összes költséget összeírod, és amikor meg van a pénz, akkor ráírod az aznapi dátumot utólag, majd gyorsan elintézed a hivatalos dolgokat.

Persze legjobb lenne pénzt szerezni, kölcsön kérni, stb.

2020. febr. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"megtudnám venni, de pénzem utána nem marad."

Miből fogod tankolni, szervízelni/karbantartani?

2020. febr. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Így van, a hivatalokban nincs csúsztatási lehetőséged és van pár költség, ami felmerül (vagyonszerzési illeték nem kis összeg tud lenni pl.)

Megpróbálhatsz kölcsönkérni, de azért jobb lenne olyan autót választani, ami nem viszi el az összes pénzed már a megvételnél. De megértem a lelkesedésedet, csak gondold át alaposan.

2020. febr. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

Biztosításra sincs 60 napod.

Az akkor van, ha már kötöttél és lejárt.


Eladást lejelenti az eladó, onnantól neki érdekmúlással megszűnik a biztosítása és a vevőnél ketyeg az óra. Adásvétel napján meg kell kötnöd.

2020. febr. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 D. Brasco ***** válasza:
100%
Minek akar az olyan ember autót venni akinek utana megfésülködni sem marad pénze?!Egy autóra nem egyszer kell költeni mikor megveszed,hanem utana folyamatasona viszin a pénzt még akkor is ha egy métert sem mozdulsz vele egy honapban....az egyeb fenntartasi koltsegekrol nem is beszelve......
2020. febr. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha az autó megvásárlásakor nincs pénzed az átíratásra és az első szervízre akkor szimplán nem engedheted meg magadnak, hogy autót vegyél.

Csúsztatni nem lehet, átíratáskor kell az eredetvizsga papírja, az új forgalmi, törzskönyv és az illeték befizetése is. Erre nincs kibúvó.

Arról nem is beszélve, hogy 10-szeres összeget bukhatsz ha nem szervizeled le.


Ne vegyél autót, ha nincs rá pénzed.

2020. febr. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az eladó nem megy bele, hogy két részben fizesd ki?


Ha nem is 50-50% akkor mondjuk 60-40% vagy 70-30%?

Persze erről szerződést kell írni.

Mi is vettünk már így autót, két részletben.

2020. febr. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Azóta az az autó elkelt, elengedtem.

Mindenkinek köszönöm a segítséget. Azonban találtam egy másik autót, csak ott nem egybe fizetéssel, hanem lízingeléssel.

Lehet kicsit többe kerül majd a vége, mintha egybe fizetném ki, de ez a biztos. Nem sokáig szeretném fizetni, a legrövidebb határideig, hogy minél hamarabb túlessek rajta. Így legalább nem kell aggódnom, hogy kitudom e fizetni az egyéb költségeket.


Köszönöm mégegyszer mindenkinek, hogy segített.

2020. márc. 2. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!