Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Gondot okoz biztosítás szempon...

Gondot okoz biztosítás szempontjából, ha a férjemmel az egymás nevén lévő kocsikat vezetjük?

Figyelt kérdés

A férjem nevén van az autónk, ez egy családi kocsi, amit 99%-ban már csak én vezetek. A szüleimtől megkaptuk az ő kisebb kocsijukat (második autónak használták ők is), hogy a férjem munkába járhasson vele, de ezt az autót viszont, amit kizárólag a férjem vezet, az én nevemre fogjuk írni. A biztosítást ebben az esetben kinek a nevére kössük? Az enyémre, mint tulaj, vagy üzembentartót kell megjelölni? Illetve a családi autó biztosítását át kell írni az én nevemre? Fizet úgy is a biztosító, ha egymás autóit vezetjük, és esetleg kárt okozunk?

Nyilván az anyagi részét közösen álljuk mindennek, így ebből a szempontból nem lenne releváns a váltás, csak kérdés, hogy hivatalosan ilyenkor mi a teendő. Valószínű ugyanahhoz a biztosítóhoz kerül majd a 2. autó is, mint a meglévő.


Köszönöm a válaszokat!



2021. dec. 14. 06:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy kinek a nevén van ez max válás vagy halál esetén számít. Én mindent a párom nevére iratok (autók, lakókocsi, utánfutó), mert utálok kormányablakba járni :)

A biztosítás is mindegy, akkor is fizet, ha a férjed nevén lévő autóval okozol kárt.

Annyiban számít, hogy a bónusz besorolást át lehet vinni az új autóra ha volt előtte.

2021. dec. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Nem, szabályosan vezethrtitek egymás autóját.
2021. dec. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2021. dec. 14. 07:40
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom házastársaknál nem szükséges írásos használati engedély.
2021. dec. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
[Úgy tudom házastársaknál nem szükséges írásos használati engedély.] Igen, Magyarországon náluk sem, és másoknál sem. Legalábbis, hatóság nem kéri.
2021. dec. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!