Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lejárt a műszakim ez év dec...

Lejárt a műszakim ez év dec 11 én lehet igy közlekedni?

Figyelt kérdés
Közlekedhetek lejárt műszakival ?

2021. dec. 16. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
A veszélyhelyzet lejártáig közlekedhetsz vele.
2021. dec. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, itt van hozzá a link is:


[link]

2021. dec. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
belföldön lehet. a vészhelyzet lejárta után 60 napig.
2021. dec. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Igen, de érdemes inkább levizsgáztatni, mert ha lejár a veszélyhelyzet nem fogod tudni, ugyanis mindenki megrohamozza majd a vizsgaállomásokat.
2021. dec. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

A veszélyhelyzetet jövő és júniusig meghosszabbították, de 4-esnek nagyon-nagyon igaza van. Nem kell kapkodnod, de legkésőbb tavasszal intézd el.

(Mondjuk, ha rendesen mennek a vizsgáztatások, működnek az okmányirodák, akkor nem értem, minek kell jogszabállyal kitolni az okmányok érvényességét.)

2021. dec. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Lehet vele közlekedni, ahogy már előttem is írták. De azt ne felejtsd el, hogy ha véletlenül történik valami az autóddal, balesetezel, akármi - a biztosítódnak az első dolga lesz azt mondani, hogy a jármű nem volt megfelelő műszaki állapotban, ergo te vagy a hibás, nem fizetnek.
2021. dec. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fizettek :)
2021. dec. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Fizetnek a biztositók a veszélyhelyzet miatt.
2021. dec. 16. 19:36
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-es válasz helyes, de a 2-es válasz linkje már hibás, akárcsak a 3-as válasz is.

Ugyanis, ezúttal úgy hosszabbították meg a veszélyhelyzetet, hogy a törvényben rendelkeztek a lejáró okmányok – ideértve a forgalmi engedélybe bejegyzett műszaki érvényességi időt is – érvényességének meghosszabbításáról is. Eszerint a veszélyhelyzetet 2022. június 30-ig tart, és ugyanaddig hosszabbították meg az okmányok érvényességét is; nincs + 60 nap.


A vonatkozó rész:

„12. Lejárt okmányok érvényességének meghosszabbítása

12. § (1) A magyar hatóság által kiállított, Magyarország területén hatályos,

a) 2020. március 11. és 2020. július 3. között lejárt, vagy

b) 2020. november 4. és 2022. május 31. között lejárt vagy lejáró

hivatalos okmány, ideértve a forgalmi engedélybe bejegyzett műszaki érvényességi időt is – a 13. § (1) bekezdése szerinti okmány kivételével – 2022. június 30. napjáig érvényes.

(2) Az e törvény szerinti új érvényességi időt a nyilvántartásba nem kell bejegyezni és az okmányon nem kell feltüntetni.

(3) Az (1) bekezdés szerint meghosszabbított érvényességi idő nem akadálya az okmány (1) bekezdés szerinti érvényességi időt megelőző cseréjének.

13. § (1) A 2020. november 4. és 2022. február 28. között lejárt vagy lejáró, a szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező személyek beutazásáról és tartózkodásáról szóló 2007. évi I. törvény és a harmadik országbeli állampolgárok beutazásáról és tartózkodásáról szóló 2007. évi II. törvény alapján kiadott, tartózkodásra jogosító okmányok, valamint a letelepedési engedély és bevándorlási engedély okmányok – a rövid időtartamú beutazásra jogosító vízum, valamint a tartózkodási engedély átvételére jogosító vízum okmányok kivételével – 2022. június 30. napjáig érvényesek.”

↑ 2021. évi CXXX. törvény a veszélyhelyzettel összefüggő egyes szabályozási kérdésekről

Helye: Magyar Közlöny 231. szám. Megjelenés: 2021. december 17., péntek.

Elérhetősége: [link]


[A biztosítónak nem ilyen egyszerű a dolga, ahogy a 6-os válaszban szerepel. Törvényi rendelkezés szabja meg, hogy a biztosító mikor élhet visszkeresettel. Például, a biztosító, a Nemzeti Iroda, valamint a Kártalanítási Számla kezelője, adott összeghatárig, az általa kifizetett kártérítési összeg megtérítését követelheti az üzemben tartótól, ha a balesetet a gépjármű súlyosan elhanyagolt műszaki állapota okozta. Ilyen lehet régi módon érvényes műszaki idején is, és nem biztos, hogy ilyen lesz a műszaki lejártával.

Egyrészt, ilyenkor is fizet a károsultnak, csak adott összeghatárig követelhetik a károkozó jármű üzembentartójától a kifizetett összeget.

Másrészt, bizonyítania kell, hogy a balesetet a gépjármű súlyosan elhanyagolt műszaki állapota okozta. A károsultnak mindegy milyen állapotú a gépkocsija, ha olyan a baleset, hogy az nem függ a kocsija műszaki állapotától.

A műszaki lejártával nem válik automatikusan balesetveszélyessé a jármű. Évtizedek óta sosem kellett semmit csináltatnom a műszaki vizsgára, ahogy volt, úgy vizsgázott le. Igaz, mindet mindig rendszeresen szervízeltettem, megvizsgáltattam; és kis rendellenesség esetén is megmutattam szakembernek. Pénzbe kerül, de sokkal olcsóbb, mint megvárni egy nagyobb kár bekövetkeztét.]

2021. dec. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!