Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mennyi büntetést szabnak ki?

Mennyi büntetést szabnak ki?

Figyelt kérdés

Tegnap ügyesen rá mentem az m7-re. Nem is nagyon foglalkoztam a dologgal mert siettem. Mondom majd utólag veszek. Személyautóval mentem és egy jó fél órát voltam a pályán. Olvastam, hogy nem lehet utólag már rendezni és büntetés jön.

Akkor postán küldenek csekket vagy hogyan van ez?


2022. jan. 9. 08:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A felhajtást követő egy órán belül, ha veszel matricát, nem büntetnek.


Pótdíjak: [link]

2022. jan. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem vettem matricát. Akkor ezt meg szívtam.
2022. jan. 9. 09:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

15460 forint, ha 60 napon belül fizetsz. Ez 61820 forintra emelkedik, ha a 60 napon túlcsúszol.


2021-es szabálymódosítás szerint a büntetés kiváltható utólag vásárolt éves országos matricával, ami például Simple alkalmazáson keresztül 46850 forint.

2022. jan. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vetted meg 60 percen belül akkor a postás viszi a csekket. De csak akkor ha elmentél egy ellenőrzőpont mellett/alatt.
2022. jan. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kamerát láttam.
2022. jan. 9. 09:47
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok: hozzátenném, hogy az éves országos matricával való kiváltásra nem vonatkozik a 60 perces határidő. Ezt csak így hozzáteszem, ha nem egyértelmű.


Persze mivel jóval drágább, mint a 60 napon belüli bírságfizetés, ezért nem sok értelme van annak a megoldásnak.

2022. jan. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!