Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Casco év fordulóról lekéstem....

Casco év fordulóról lekéstem. Mi van ha úgy szűntetem meg, hogy nem fizetem be?

Figyelt kérdés
Felhívtam a biztosítót, hogy március 1 az év forduló, és mit lehet tenni. Azt mondta hogy semmit, majd jövőre. Hát mondom nekem nem tetszik, hogy ennyibe kerül. Hogy tudom lemondani? Azt mondja sehogy. Majd jövőre tudom megszűntetni, vagy ha eladom az autót. Hát mondom nagyon jó... Utána mondja hogy max ha nem fizetem be akkor megszüntetik. Így akkor ezt az opciót választom. Megakarom hogy szűnjön a mostani casco, és egy teljesen új biztosítást kötnék egy másik biztosítónál. Fizetési határidő az március 1… megküldték az évi átutaláshoz az adatokat. De ezt nem fizetem be. Mikor szüntetik meg? Groupama Biztosító. Másik kérdés, hogy én az új biztosítást megköthetem március 1 én már, attól hogy a groupamával vagyok még szerződésben? Vagy meg kell várnom a 60 napot mire megszűnik a jelenlegi és utána köthetek csak másikat a postánál?
2022. febr. 16. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:

megszűnik 60-90 nap után (változó a biztosítóknál), és ennyi. Lehet, hogy utána bekérik az erre vonatkozó díjrészletet, de ennyi. Itt nincs szigorúság az évfordulókkal és hogy muszáj ugyanott újrakötni ha ez van, mint a kötelezőnél.


Nem kell megvárni, de érdemes, mert addig is van fedezet rajta.

2022. febr. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Más díjcsomag nem jó náluk?
2022. febr. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
Pontosítsunk, casco, vagy kötelező felelősség biztosítás?
2022. febr. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Casco. És megoldódott.
2022. febr. 16. 18:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!