Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha eladok egy járművet, és a...

Ha eladok egy járművet, és a következő tulaj nem íratja a nevére, nekem lehet problémám belőle?

Figyelt kérdés

Van egy eladó autóm, amit szeretne megvásárolni egy illető, természetesen adásvételivel adnám el neki, viszont a vevő nem szeretné közúton használni az autót, versenyautónak építené át, így csak erre alkalmas versenypályán használná az autót a továbbiakban. Szeretné elkerülni hogy a nevére kelljen írni a járművet, így az az elképzelése hogy miután én lejelentettem hogy eladtam a járművet, lemondtam a biztosításom, egy kis időre rá ha nem történik meg az átírás, akkor hivatalból kivonják az autót forgalomból.

A kérdésem az lenne, hogy nekem ebből származhat bármi nemű hátrányom? Vagy csak leadom az adásvételimet, felbontom a biztosításom, és onnantól már nincs semmi kötelezettségem, akkor sem ha a vevő nem íratja át az autót?



2022. febr. 18. 23:18
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Elvileg nem mert ha te leadod az adásvételit akkor a te nevedről lekerül, meg ha esetleg bármi adódna ebből neked ott az adásvételi egyik példánya amivel tudod igazolni hogy részedről rendezve van a dolog tehát onnantól kezdve semmiféle hátrány nem érhet és ha valamit elkövetnek az autóval adásvételi napja után pl.: gyorshajtás, matrica nélkül mennek autópályára stb... akkor az már nem a te sarad. Egyébként a rendszerbe benne lesz hogy te eladtad stb... és ennyi.


De azért várd meg mások mit írnak mert lehet nem tudom jól.

2022. febr. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom, hogy amíg nem jelenti le a vevő, addig az eladó, azaz te vagy felelős az autóért, még akkor is, ha te már lejelentetted.
2022. febr. 19. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Infó forrás: Kormányablak


Mi a következménye, ha nem jelentem be eladóként a jármű eladását?

Amennyiben az új tulajdonos (vevő) a bejelentési kötelezettségét elmulasztja, vagy nem teljesíti és az eladás bejelentése sem történt meg, a nyilvántartás szerinti tulajdonost (eladót) terheli a gépjárműadó fizetési kötelezettség, valamint a járművel kapcsolatos egyéb (pl.: autópálya használati díj, parkolási díj, pótdíj, közigazgatási bírság kiszabására irányuló eljárás) eljárásokat az eladóval szemben fogják megindítani.


Mi történik, ha bejelentettem a gépjármű eladásának tényét, de az új tulajdonos azt nem íratta a nevére?

Az eladás bejelentésének nyilvántartásba vételét követően, az eljáró közlekedési igazgatási hatóság figyelemmel kíséri, hogy az új tulajdonos 15 napon belül átíratta-e a járművet. Amennyiben nem, úgy az adásvételi szerződést megküldi a vevő lakóhelye, székhelye (telephelye) szerint illetékes Kormányablaknak/okmányirodának, mely hatóság az új tulajdonos bejelentésének elmulasztása esetén intézkedik a jármű forgalomból történő kivonásáról. Az okmányiroda ezzel egy időben az adóhatóságot is értesíti, tekintettel arra, hogy a jármű vevőjének illetékfizetési kötelezettsége is keletkezik.

2022. febr. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!