Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ilyen helyzetben mi a teendő?

Ilyen helyzetben mi a teendő?

Figyelt kérdés
A nagybátyjámtól megvettük az egyik régi kocsiját első autónak nekem, viszont, hogy egy kicsit spóroljunk, mondta, hogy egyenlőre elég ha kölcsönadásit írunk (főleg, hogy még nem írtunk adásvételit sem, részletben fizetem neki) de legkésőbb szeptemberig át lesz iratva az én nevemre. Ilyenkor hogy működik a biztosítás? Kell a kölcsönadási alatt is kötnöm rá, vagy majd mikor átíratjuk?
2022. márc. 19. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
üzemben tartó változás a te bonus malusoddal
2022. márc. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Neked nem kell bíztosítás ha papíron csak kölcsönkapod a gépjárművet. Amikor megírjátok az adásvételit akkor kell megkötnöd a kötelezőt.
2022. márc. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

KGFB-t csak az üzembentartó köthet.

Ez persze, lehet egyben a tulajdonos is.

Jelen esetben, a kölcsönadási szerződés nem jogosít fel biztosítás kötésére, csak az autó használatára.

Mikor meg lesz az adásvételi, és az átíratás, onnantól csak te tudsz rá biztit kötni.

2022. márc. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3# de táncsak átrakják a kérdezőt üzembentartónak! Fél év a forgalomban sok, hogy ne.
2022. márc. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4, Egyenlőre nem rakjuk át üzembentartóira se, friss jogsis vagyok szóval nem nagyon tervezek nagy távokat menni az első pár hónapban, csak gyakorolgatni. Illetve maximum szeptemberig egyeztünk meg, hogy átíratjuk mert akkor lesz műszaki, de valószínűleg már nyár elején megejtjük.


Köszönöm a válaszokat mindenkinek :)

2022. márc. 20. 03:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!