Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kb mennyibe kerülhet egy...

Kb mennyibe kerülhet egy ilyen javítás?

Figyelt kérdés

Véletlenül nekitolattam egy motorkerékpárnak (BMW s1000rr 2018) amitől az eldőlt és picit eltört rajta az az oldalsó műanyag, de inkább csak repedésnek nevezném. Nagyon lassan mentem, nem az ütközéstől tört el, mert épp csak hozzáértem. Sajnos biztosító által nem tudom elintézni, de nem is szeretném részletezni az okát.

A motoros 150ezer forintot követel, pedig alig látszik rajta a sérülés, és tökéletesen működik.

Próbáltam alkudni, de semmit nem enged és azzal fenyeget, hogyha nem fizetek akkor feljelent.



2022. jún. 8. 17:56
1 2
 1/15 Japán Gulyás ***** válasza:
100%
150 ezer forint teljesen reális ár egy ilyen kategóriájú sportmotor idom pótlására, teljes idomszettek 3-400 ezer forint körül mennek. Örülj neki, hogy nem rendelt be hozzá mondjuk valami karbon- vagy limitált SuperBike csomagot, akkor kétszer ennyi lenne. Köss biztosítást, nem Romániában vagy hogy csak úgy mindenkinek kárt okozhass.
2022. jún. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

"pedig alig látszik rajta a sérülés, és tökéletesen működik"

Sérülést okoztál, ki kell fizetni hiába tökéletes motorikusan. Amúgy reális ár, esetleg kérd meg hogy számlával igazolja.

2022. jún. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nevetséges, ennyiért egy egész motort lehet venni, nem egy tenyérnyi darab műanyagot!
2022. jún. 8. 18:25
 4/15 A kérdező kommentje:
És nem én törtem el, csak azért sérült meg mert elborult. Nem az ütközés okozta a sérülést, nem azon az oldalon tört el ahol nekimentem.
2022. jún. 8. 18:27
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
#3 Ez nem holmi robogó, több milliós motor. Új burkolat kell, azt fényezni.
2022. jún. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
#4 De azért mégis csak te lökted fel...olcsó kifogás. Vagy akkor ne fizess, majd megy a rendőrségi idézés.
2022. jún. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nekem hápognál azokután, hogy kárt okoztál már el sem fogadnám a pénzed.

Örülj, hogy hajlandó "ókosban" elintézni, így olcsóbban megúszod mint a rendőrségi procedúrával.

2022. jún. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tolatsz neki, nem dől fel. Nincs kibúvó.

Én 200-at kértem volna ha még kötözködsz is.

Ez nem egy falusi libakergető, szerintem többet ér mint az autód. Legalábbis abból kiindulva hogy biztosításra nem futja, nem lehet nagy értékű autód.

2022. jún. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is örülj hogy ennyivel megúszod, s amellett hogy a biztosító nem hajtja be rajtad a többszörösét még büntetést sem kell fizetned.
2022. jún. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Lehet már előtte is el volt törve és most jól jön neki egy palimadár akivel kifizetettheti. Nem kellene valahogy bizonyítsa, hogy én okoztam a kárt?
2022. jún. 8. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!