Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Használt autó eladás, a vevő...

Használt autó eladás, a vevő cégre akarja iratni az autót. Nekem lehet bajom ebből?

Figyelt kérdés

Szóval, eljött, megegyeztünk az árban (tipukus, miazalja-kati-stb). Írnánk az adásvételit, de cégre akarja iratni az autót.


Vicces, mert beadtam, hogy semmit nem értek az autóhoz, és nem tudom van-e katalizátor (van), és elkezdtek olyan értelmetlen zagyvaságokat beszélni, meg megkopogtatni az autó oldalát, hogy innen lehet tudni (a hangból), hogy nincs katalizátor 😀... alig bírtam nevetés nélkül.



Az adásvételit elhozta, előre "kitöltve" ami nála annyit jelentett, hogy a 4 oldalt lepecsételték a cég pecsétjével. Nekem ez már itt nem tetszett, mondtam, hogy töltse ki a rublikákat, de mivel nem akarja saját névre iratni a költségek miatt, ezért ez nem ment.



Az tiszta, hogy nem a jó szándék vezéreli őket, és nem érdemes velük bizniszelni.


Két kérdésem lenne:


Ha cégre akarja iratni, akkor valóban így kell kinéznie az adásvételinek? (Üres, 4pecsét a négy oldalra, aláírások és ennyi)



Tegyük fel így eladom neki az autót, milyen károm lehet nekem ebből? Nem kerülne le a nevemről az autó?



2022. júl. 2. 19:13
 1/6 qkker1 ***** válasza:
78%
tesókkal nem üzletelünk!
2022. júl. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%
Még a mikulásnak is eladhatod, le fog kerülni a nevedről az autó, nem érdekes ez a céges dolog. Cégestől venni nem szabad. Tesóktól meg eladni, venni.
2022. júl. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2

Mikulásnak sem adhatod el, mint ahogy céges pecsétnek látszó aláírás helyettesítéssel sem.


"Céges eladó vagy vevő esetén szükséges a cégjegyzékszám, a székhely, a cég adószáma, vállalkozó esetén pedig a vállalkozói nyilvántartási szám."


És jobb, ha ezeket a számokat ingyenesen leellenőrzöd, mert Marika néni egyszerűen visszadobja az okmányirodában lejelentéskor. A "céges" vevőd meg sem fogja próbálni átíratni.

2022. júl. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1. tudom. És igazad van. alap.


2. azért kétlem, hogy ilyen könnyű lenne leiratni a nevedről egy autót, mert ennyi erővel mindenki csak irna magának egy ilyet es mentesül minden fizetési kötelezettség alól



3. köszi a választ! A pecséten volt adószám meg minden ilyesmi, először pont emiatt szóltam rá, mert nem látszottak a számok.


ellenőrizni hol tudom?


szerintem egyszerűbb csak névre irattatni, tököm fog ilyen debilekkel foglalkozni

2022. júl. 3. 13:27
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Alap szabály, cigánnyal nem üzletelünk.

Ha másnak nem kell, vidd el bontóba, mert egy ilyen tesós trükkre rámegy a gatyád, rengeteg időd es az idegeid is.

2022. júl. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
persze, tudom én. Csak érdekelne a jogi része, hogy ilyenkor mi a legrosszabb ami történhet.
2022. júl. 7. 07:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!