Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Használt autó kereskedőnek?

Használt autó kereskedőnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, magánszemélyként eladtam ma a 19 éves autómat egy kereskedőnek. Nagyon sok baja volt. Rozsda, ette az olajat, gyújtáskapcsoló rakoncátlankodott, kő kemény kuplung, cserés fékek, na meg dízel hangja volt a benzin motornak. Minimális összeget kértem érte, Ő persze bele ment, de nem bírta ki alku nélkül. A nepper, az nepper... Én elmondtam minden hibáját. A viszterhes tulajdonjog átruházási szerződésen fel lett tűntetve a megjegyzés rovatban hogy kipróbált megtekintett állapotban átvette. Forgalmit, törzskönyvet, kulcsokat megkapta miután kézpénzben fizetett. Ha ma eladta vagy eladja a közeljövőben egy másik magánszemélynek(remélem miután kissé rendbe rakatta) és annál a magánszemélynél valami rejtett hiba lesz amit esetleg a kereskedő nem osztott meg vele akkor engem ezek után bele tudnak keverni az Ő “dolgukba”? Vagy most még nekem is szavatosságot kell vállalnom a kereskedő felé 6 hónapig?


Bocs ha hülyeséget kérdezek, nem vagyok jártas ebben a témában. El tudná valaki magyarázni hogy megy ilyen helyzetben?



2019. nov. 11. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell szavatosságot vallalnod és semmi közöd nem lesz a szerencsetlenhez, akire egy vaxolas után rasozzak a roncsot.
2019. nov. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszod. Igen, biztos lesz olyan akire rásózzák talán 100-200 ezerrel drágábban. :(
2019. nov. 11. 22:39
 3/6 D. Brasco ***** válasza:
Ha rendes adasvetelivel adtad el a kereskedonek amit rendesen kitoltottetek,nem.oedig igy hogy csak a te neved kerult bele az elado reszbe,a vevő reszt meg majd akkor tolto ki es annak az adataival amikor talált neki egy megfelelő balfácánt akkor neked semmi közöd nincs a tovabbiakhoz!
2019. nov. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jogi személyhez illetve jogi személyiséggel nem rendelkező szervezethez lett egy pecsét, aláírás. Kereskedős pecsét van rajta.
2019. nov. 12. 13:56
 5/6 A kérdező kommentje:

Ezen gépjármű tulajdonjoga a bizalmi vagyonkezelés alapján fenálló kezelt vagyonba tartozik: NEM


“NEM” lett aláhúzva.

2019. nov. 12. 14:14
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is Brasco!
2019. nov. 12. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!