Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Eladtam haveromnak az autóm,...

Eladtam haveromnak az autóm, de van pár probléma a papírokkal. Mit lehet ilyenkor tenni egyáltalán érvényes?

Figyelt kérdés

Volt egy autóm ami ki volt vonva a forgalomból majd átjött ügyfélkapun visszahelyeztem, megírtuk az adásvételit és kötöttünk a nevére biztosítást.


Csak kiderült hogy nem találom a törzskönyvet. Ezért azt a rublikát nem töltöttük ki.


Ez 8 napja vasárnap volt és nem nagyon foglalkoztunk a dologgal mert olvastam hogy le kell jelenteni és 15napig körözetik a törzskönyvet, mondtuk hogy majd bemegyünk de végül nem jutottunk el.


Azonban csütörtökön már sajnos össze is törte a jobb elejét, de mivel mentő is kellett hogy elvitték a motorost akivel ütközött így betétlap sem lett írva.


Ilyenkor mikor írjuk meg a betétlapot? Vagy majd a rendőrség lejelenti a biztosítónak hogy ki a hibás?


Az egyáltalán érvényes hogy az autó az én tulajdonomban van és más nevére szól a kocsira kötött biztosítás?


A törzskönyvet ha lejelentjük és letelik a 15 nap új adásvételit kell írni? Mert ha jól tudom 8napunk van leadni.



2022. júl. 25. 10:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem 8 hanem 15 nap van az eladás lejelentésére is. Attól, hogy nem jelentetted le, a történethez már az ég világon semmi közöd, a haverod visz mindent. Te betetlapot nem tölthetsz ki.

A törzskönyvet meg vegyük ki a sztoriból, az egy másik történet, de a vevő úgyis újat fog kapni.

2022. júl. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és az autó már nem a te tulajdonod, hanem a haverodé az adásvételi aláírásának pillanata óta.
2022. júl. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!