Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Németországba bizonyos városok...

Németországba bizonyos városokba tényleg kell ez a zöld környezetvédelmi matrica?

Figyelt kérdés
Több helyen láttam most, de elvileg régi szabályozás, eddig sose vettem és nem is hallottam róla. Ahol lehet venni weboldalak elég gyanúsak és az árak is vegyesek.
2022. júl. 28. 11:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Én a győri NKH telephelyen szoktam megvenni. Igen, szokták ellenőrizni a matrica meglétét. Hatósági ellenőrzéskor, parkolóellenőrök is nézik, de egy sima ildis parkolóban is akárki bejelentheti a hatóságnak.
2022. júl. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Igen, kell.
2022. júl. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Igen
2022. júl. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
nem minden autóra zöld a matrica, sok régi dízelesre csak sárga, de van piros is. az a zölddel jelzett kerületekre ezekkel nem lehet behajtani. az legújabbakra meg talán már kék is van.
2022. júl. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%
ja ez kimaradt: minden autóra kell matrica, nem csak a nagy városokban.
2022. júl. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Elvileg a zöld a legjobb szint de már azt is megadják szinte minden autóra, legalábbis ami 20 évesnél fiatalabb kb.

Nekem teljesen új van, úgy se lehet mentesülni ha ránézésre látszik, hogy biztos okés?

Legutóbb 3-4 éve jártam kint de akkor és azelőtt sose vettem. Pedig ezt elég 1x megvenni, nem olyan mint az autópálya matrica.

2022. júl. 29. 11:18
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

6: a 20 éves benzines megkapja, a diesel nem biztos.

Akkor is kell, ha "ránézésre látszik". De ha nem hajtasz be Umweltzónába, akkor nem kell.

2022. júl. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Japán Gulyás ***** válasza:
Ne a színét nézd, hanem a számát. Berlin bizonyos részeibe pl. már EURO6 kell, azt csak 5-6 éves autók tudják.
2022. aug. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Elméletileg kell, gyakorlatilag évek óta senki sem nézi, akkor voltak nagy razziak amikor pl. már csak sárga és zöldel lehetett benenni, majd csak amikor zöldel, de annak sok sok éve,én Köln mellett élek, de csak akkor vettem amikor beiratásnál kérdés nélkül adtak, 5 euróért persze, voltam megalitva Umweltzoneban zöld cucc nélkül,de nem szóltak semmit,

Venni lehet az ebayen is, ott kérik a forgalmi másolatot, vagy bármelyik tüv,dekra állomáson. az ára 5-6 euró rendes helyeken, az ebayen is.

2022. aug. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9-es vagyok, mostanában azt csinálom,hogy bár a kocsiim változnak, s rendszámom marad, így mentem át egyikről a másikra
2022. aug. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!