Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Tapasztalatok magyar autó...

Tapasztalatok magyar autó Németországba viteléről? Inkább adjam el és vegyek kint másikat?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy elvi lehetőség megvan, kritériumoknak megfelelek (több, mint fél éve a nevemen van, stb), elvileg "csak egy TÜV kell, befizeted a köteleződ, adót és kész"...

Viszont kíváncsi lennék, hogy ez gyakorlatban mennyire működik? Mennyire elutasítók a magyar rendszámú autókkal?


Ismerősömnek Ausztriában az volt a tapasztalata, hogy a kákán is csomót kerestek, pedig nagyon jó állapotú volt az autója, inkább eladta itthon a kocsit, aztán kint vett egy másikat.


Németországban is ez megy?


2022. szept. 1. 19:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha kint élsz át kell rendszámoztatni.
2022. szept. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pont erre vonatkozott a kérdés.... hogy mennyire reális az átrendszámozás
2022. szept. 1. 19:59
 3/10 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy reális? Kötelező, ha 6 hónapnál régebben élsz kint. Lehet persze trükközni, hogy más nevén van meg hasonlók.


Költségei vannak, illetve kint a műszaki is jóval szigorúbb. Ha valami újabb autó, akkor akár érdemes is lehet, amúgy jobban megéri kint venni egyet.

2022. szept. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Egy 10 éves autóról van szó. A reálisat úgy értem, amit írtam is. Ismerősömnél ausztriában mindenbe belekötöttek, pedig hibátlan volt a kocsi, mégis mindenféle mondvacsinált dolgok miatt kértek javítást, inkább vett kint egy autót.

Tapsztalatokra lennék kíváncsi, aki kivitte a kocsiját, hogy mennyire "szigorú" a TÜV? Egy átlagosan jó karban lévő kocsit gond nélkül le lehet-e vizsgáztatni, vagy fújnak a külföldire?

2022. szept. 1. 20:45
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Még kint se vagy, de már hozod a tipik kisebbségi komplexusos vendégmunkást :D


Nem fújnak a külföldiekre, de a műszaki vizsga feltételei nagyságrendekkel szigorúbbak, mint Magyarországon. Ellenben ha találnak valamit van lehetőséged kijavítani és újra visszavinni. Kint is vannak 10+ éves autók, azok is átmennek. Anno amikor 10 éves autóm volt nem volt gond vele a műszakin. A neten tételesen megtalálod, hogy miket ellenőriznek.

2022. szept. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A "szigorú TÜV" azért nem azt jelenti, hogy a kákán is csomót keresnek.

Én inkább azt mondanám, sokkal reálisabb a TÜV, mint Magyarisztánban.

Ami alapvető és fontos, azt szigorúan veszik, viszont egy csomó apróság, amiért Mordorban már kiszórnak vagy zsebpénzt kérnek, itt nem érdekes.

Ha tényleg jó állapotban van az autód és nem csak "magyar" jó állapotú, akkor nem lesz gond. A TÜV-ös embert nem érdekli, milyen nyelven beszélsz vagy hol lett üzembe helyezve az autó.

2022. szept. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. szept. 2. 07:30
 8/10 anonim válasza:
Ki lehet hozni sokan magyar rendszámmal járkálnak, keresnek kis kapukat. Ha viszont szeretnéd normálisan elintézni akkor tüv és átiratod nêmet rendszámosra.
2022. szept. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ki lehet hozni sokan magyar rendszámmal járkálnak, keresnek kis kapukat."

Nincs kiskapu.

- Ha nem tiéd az autó (hanem a banké) akkor nem lehet és nem is kell honosíttatni.

- Ha úgy döntesz, megtartod a magyar rendszámot de ezt hivatalosan bejelented és itt (mármint Németországban) fizeted a gépjárműadót, az teljesen legális.

- Sunnyogsz, úgy csinálsz mintha nem is itt élnél vagy csak most jött volna az autó, aztán meglepődsz, amikor a fakabát csönget, hogy honosíttatni KELLETT VOLNA, de még van két heted rá ha kifizeted a büntit, vagy elviszed és nem hozod vissza.

Egyik sem kiskapu. Ezek a törvényes lehetőségek.

2022. szept. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Éppen ezt mondom. Hogy igen itt élnek, nem járnak haza de azt mondják hogy mégis. Igen ebből kemény büntetések vannak. Nem is vitatkoztak ezzel. Sőt! Csak elmondtam én miket látok itt. Mielőtt belekötnél német rendszámos autóm van.
2022. szept. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!