Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha péntek délután vettem egy...

Ha péntek délután vettem egy használt kocsit és csak hétfőn tudok kötelező biztosítást kötni, akkor kapok büntetést a biztosítás nélküli 3 nap miatt?

Figyelt kérdés
2022. okt. 9. 23:22
 1/10 anonim ***** válasza:
20%

Adásvételi szerződés dátuma.

Nem kapsz, mert munkaszüneti napok.

2022. okt. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen kapsz, mert egy napot se lehet kihagyni. Online bármikor meg lehet kötni, szóval olyan ok nem lehet,hogy hétvége vagy ünnep. Egy métert se mehetnél biztosítás nélkül.
2022. okt. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Igen, de nem lesz jelentős összeg.

Én egyszer dec. 19. körül vettem egy utánfutót és csak január első munkanapján tudtam rá biztosítást kötni. Arra a két hétre is kifizettették minden napra, de így se volt számottevő összeg.

2022. okt. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne várni hétfőig? Online bármikor meg lehet kötni. Csak a te adataid kellenek hozzá meg a forgalmi.

Én is online kötöttem a vétel napján este 7-kor. Kaptam az emailt, hogy bent vagyok a rendszerbe.

2022. okt. 10. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Direkt úgy van kitalálva, hogy az adás-vétel után mindjárt lehet biztosítást kötni akár telefonról is.

Ezt látja a szerv is, és a kormányablak is.


Igen, lesz némi bünti.

2022. okt. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Naponta kb. ezer Ft a fedezetlenségi díj. (Motorteljesítménytől függ)
2022. okt. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Tehát kb. 3000-et kell majd fizetned a lustaságodért.
2022. okt. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kellett, 1700-at.

"Tehát kb. 3000-et kell majd fizetned a lustaságodért."

Inkább tudatlanságomért.

Mert vasárnap hallottam, hogy van egyáltalán ilyen, hogy büntetést kell fizetni a biztosítatlan időre.

Gondoltam visszamenőlegesen meg lehet kötni, vagy legalább a hétvégét nem számolják.


Még a hivatali átíratásra is több munkanap van megadva és a biztosításközvetítő cég (ahova eredetileg akartam menni) péntek déltől hétfőig zárva volt.

2022. okt. 10. 12:25
 9/10 anonim ***** válasza:

A hivatalba az átírás kb 10 perc. Leadod a régi forgalmit, bemutatod a szerződést és már kapod az újat a te neveddel és címeddel.

Mármint persze, sokat kell várni, de azért nem napokat, hogy sorra kerülj. Online ne foglalj időpontot ha amitt gondolod a napokat, kb semmit nem ér. Ha megmondod hogy időpontra jöttél akkor is annyit vársz, ahány nem időpontos van előtted.

2022. okt. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9

tegnap az ötödik vizsgahelyen volt még tegnapra időpont, és utána a kormányablakban több, mint egy órát vártam, mire sorra kerültem.

Az átírás kb negyed óra volt.

.

Nálunk még covid előtt is általában több héttel később volt online foglalható időpont, leszoktam róla.

2022. okt. 11. 05:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!