Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A biztosítók mindenkit fel...

A biztosítók mindenkit fel szoktak jelenteni?

Figyelt kérdés

Biztosítót váltottam az előző hónapban. 6 napig nem volt biztosítás az autón, amivel nem igazán foglalkoztam, mert nincs használatban az autó. Utána tudtam csak újat kötni (csomagban, más miatt kellett várnom). 12 ezres büntetést kaptam, mert nem volt biztosítás az autón. Utánajártam ennek, nem lehet megvétózni és kiderült, hogy az előző biztosítás felmondásakor a biztosító lekérdezte, hogy van-e új kötve, és mivel nem volt, ezért feljelentést tettek ellenem.

Ez mindig így megy?

Ha 1 napig nincs biztosítás, akkor is ugyan ez lesz?



2022. ápr. 3. 01:01
1 2
 1/11 anonim válasza:
13%
"Biztosító" maffia.
2022. ápr. 3. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
0%
Ez durva, csak azt nem ertem mi koze a rego biztositonak az ujhoz.. es mi alapjan jelent fel ha nincs. Miert jobb az neki ha nincs minthogy ha van uj?
2022. ápr. 3. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Benne van a nevében, hogy kötelező. Ha már egy napig nincs megkötve és forgalomban van a jármű, akkor hivatalból megy a fedezetlenségi bírság. Ez egy ilyen dolog.
2022. ápr. 3. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%
Rendőrségen jelentett fel?
2022. ápr. 3. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért van mert ha véletlen mégis mentél volna a kocsiddal hiszen forgalomban volt , és balesetet okozol akkor a mabisz kifizeti a kart (ez ugye lazán lehet 20-30 milliós már is és lehet hogy épp nincs nálad ennyi) ennek a díja amit kértek tőled.


De a 12 nagyon kevésnek tűnik mert átlagos autónál 720 Ft körüli naponta a fedezetlensegi dij

2022. ápr. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, 6 napig nem hónapig. Akkor reális.
2022. ápr. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hol tettek ellened feljelentés? Ez nekem fura.

A fedezetlenségi díj oké, azt mindenkivel megfizettetik akinek egy adott időszakra nincs biztosítása. De ez feljelentés nélkül is működik

2022. ápr. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Feljelentést rendőrségen lehet tenni, bűncselekmény esetén.
2022. ápr. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Húha van zavar megint. A lényeget leírták, az a fedezetlenségi díj, amiből amúgy 0 forintot kap a biztosító, mivel megy a Mabisznak. Jogában áll lekérdezni, jelentést tenni, ez nem feljelentés, mert nem bűncselekmény. És büntetésnek sem lehet nevezni azt a pénzt. (De tanulópénznek igen)


Minden egyes forgalomban lévő napon kell biztosításnak kell lennie egy járművön, hogy legyen fedezet egy baleset után. Ha nincs, akkor a Mabisz áll helyt, de épp ezért jóval drágább is a díja ilyenkor.

2022. ápr. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Atosz7 ***** válasza:
100%

Ahogy megszűnik ez egyik azzal a dátummal kell egy másik biztosítás. Vagy vond ki a forgalomból x ideig.

A fedezetlenségi díj már az első naptól jár és kw-ra számolják.

2022. ápr. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!