Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha eladtam az autót, hogyan...

Ha eladtam az autót, hogyan lehet belefoglalni adásvételi szerződésbe hogy nem vállalok garanciát miután elvitte tőlem?

Figyelt kérdés

Természetesen a vevő kipróbálja az autót, ha tetszik neki, megfelel, akkor megveszi. Viszont ha hazáig rúgja neki és neadjisten lehengerfejesedik vagy bármi nagy baja lenne pl, és visszaakarja hozni a rossz autót, hogyan lehet kivédeni?


Félreértés ne essen, jó autót szeretnék eladni ami évek óta nálam van, viszont egy 18 éves prémiumról beszélünk, amibe horror az alkatrész ár még mindig, és azon túl hogy eladtam én nem szeretnék vele foglalkozni.


Belelehet ezt foglalni valamiféleképp az adásvételibe hogy nincs garancia vagy bármi más mód erre létezik?


Ez az első autóm amit eladok lakásfelújítás miatt, nem azért mert rossz lenne az autó mielőtt rosszat gondolna bárki. Egy 2,5 millió forintos autóról van szó, amibe drága minden, én már ugyanennyit ráköltöttem 2 év alatt. Szóval nem tudom hogy működik ez a procedúra, de elszeretném adni.


Előre is köszönöm a válaszokat.


2022. okt. 13. 23:43
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
A szabályokat nem lehet átírni, szavatosságot kell vállanod ígyis úgyis, rejtett hibákról tájékoztatnod kell a vevőt, onnantól kezdve pedig átnézi, megveszi, ha valami baj van vele, vigye bíróság elé, sok sikert a bebizonyításhoz. Persze azt írsz az adás-vételire pluszba amit akarsz, csak a szabályok attól még szabályok maradnak, csak mondjuk lehet hogy emiatt nem fogja megvenni, mert azt hiszi át akarod verni. Persze vannak olyan hibák amiket be tud bizonyítani és pórulj járnál, de ebben az esetben nincs olyanról szó ha jól olvasom. Ajánlom hogy olvasd el mi van írva egy adás vételire.
2022. okt. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Revolúcióbiológus ***** válasza:
53%
Egy 18 éves használt termékekre természetesen nem kell garanciát vállalnod, ezt felesleges beleírni a szerződésbe. Általad ismert állapotban hirdetted meg és adod el, onnan hogy kihajt az udvarodból minden hiba bizonyítása a vevő felelőssége.
2022. okt. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

a lényeg, hogy zsigubigule embereknek ne add el


[link]

2022. okt. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

használtnautó esetében(mintnez 18éves)nem kell garanciát vállalni. Ha a szerződést mindenki aláírta(két tanu is)a személyik stimmelnek, a vevő a vételárat kifizette, kulcsokat, okiratokat átadtd, akkor azt csinál amit akar. Arra ügyelj, hogy lehetőleg azonnal vidd be a kormányablakba bemutatni az eladást. Ha ott lebélyegezték, akkor attól a perctől a vevő a hunyó bármiért.


Neked már felejtős, bármivel is próbálkozik.

2022. okt. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A jogszabályi szavatossági és garanciális kötelezettségeid alól nem tudsz mentesülni. Google első találat, milyen eladó-vevő viszonylatban mi az érvényes.

Magadat csak apróságokkal tudod védeni. Az ismert hibákat ráírod az adásvételire pl.

2022. okt. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ismert hibákat írd az adásvételibe.

Szavatosságot vállalnod kell, de magánszemélyként a vevőnek kell bizonyítania, hogy a hiba a vétel előtt is jelen volt.

2022. okt. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!