Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Random 300 ezres tartozás a...

Random 300 ezres tartozás a biztosítótol??

Figyelt kérdés

Rövidre fogom.

Volt egy kötelező biztosításom(ALKUSZ oldalon keresztül, az UNION-nál), amit sajnos nem figyeltem és megszűnt, mert nem fizettem be. Szerencsére gyorsan kapcsoltam és pár napig volt biztosítás nélkül az autó.(Kifizettem a büntetést, a fedezetlenségi díjat, kb 25 ezer forintot, folyamatosan kommunikáltam többször is telefonon az ügyfélszolgálattal hogy van-e további teendőm stb). Volt még valami 15ezer forintos díj, ami abba az esetben ha az autóra az új biztosítás más nevén kötődik, nem kell befizetni.

Anyukám nevére kötöttük meg a szerződést( az újjat), akkor vállik érvényessé ha az első díjat befizetem(11ezer forint volt). Meg is kaptam az üzenetet hogy sikeresen megkötöttük, 15 napon belül kaptam volna meg a rendes szerződésről szóló bizonylatot PDF formátumban online, de addig a kötvény volt érvényes, ki is nyomtattam és beraktam az autómba. NOS! Két nappal ezelőtt meghúzták az autómat. Ma léptem be az UNION fiókomba hogy kárbejelentést tegyek, erre az fogad hogy a szerződésem megszűnt=(8 nappal ezelőtt) díjbefizetés elmaradása miatt, és 308 ezer forintos díjelmaradásom van. EZ MI?(Ja és amúgy alapból 319, levonta belőle a 11ezer forintos összeget ami az újrakötés első díja volt). Olyan mintha a rendszer rosszul könyvelte volna el. Én folyamatosan beszéltem az ügyfélszolgálattal is remélem felvan nekik véve.

Mi történhetett? Ügye nem én hibáztam? Én mindent befizettem. Én nem fogom ezt a 300 ezret befizetni...Ráadásul még az autómat is meghuztak..Volt már valakivel ilyen?


2022. nov. 25. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Na szóval....


Van egy autó ami a neveden van?!

Arra hogy kötsz KGFB-t anyukád nevére???

Azt csak akkor tudod megtenni ha Ő a tulaj, vagy az üzembentartó.


Lehet ez volt a gond..:)

Mivel anyukád nevére kötött biztosításnak nem volt jogalapja igy továbbra se volt biztosítás az autódon.

És amugy díjnemfizetés esetén megszünt biztosítás esetén az egy dolog hogy van fedezetlenségi büntetés, de ugyanannál a biztosítónál újra kötnöd a biztosítást, ráadásul ez esetben a bónuszod ugrik és A0 val indulsz újra

Be kéne mennia biztosító ügyfélszolgálatára amig még nem késő...

2022. nov. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Amint megkötöttük a biztosítást(beszéltem ügyfélszolgálattal 15 napon belül van lehetőség üzembetartót változtatni, másnap mentünk is be a városházára és anyukám lett az üzembentartó!) bocsi ezt kihagytam
2022. nov. 25. 20:34
 3/8 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag az ügyfélszolgálaton a telefonban mondták a lépéseket! Kifizettem minden költséget a megszünés miatt, anyukám lett az üzembentartó és megkötöttük az ő nevére az új biztosítást. Kaptam is 310 ezer csekket csak úgy random.. pár napot nem élt csak az autón a biztosítás...de most már az új is megszűnt.. hétfőn megyünk be a biztositohoz de ügye van esély hogy nem kell fizetni ?Mire fel ez a horribilis összeg..
2022. nov. 25. 20:35
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként ezt a 310ezer ft fedezetlenségi díjat 2021.10.26-tól írja, pont akkor vásároltam meg az autót! De azonnal kötöttük rá a biztosítást meg!
2022. nov. 25. 20:36
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
És erről vittél vagy küldtél papirt a biztosítónak?
2022. nov. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem! Az egész online zajlott, azt mondták a telefonos ügyfélszolgálatban hogy ha bemegyünk a városházára és megváltozik az üzembentartó, akkor élni fog a szerződés. Be is fizettük az első díjat..
2022. nov. 25. 20:44
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja és még arra is figyeltünk a városházán hogy az üzembetartói váltás az pontosan megyezzen a KGFB dátummal!
2022. nov. 25. 20:59
 8/8 A kérdező kommentje:

Ha valaki olvasná ezt utólag, nyugataskepp!

Megoldódott.

A biztosítónál hibáztak valamit, kitörölték a díjat és újra aktiválták a már megszűnt szerződést!

2022. nov. 29. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!