Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogy küldöm el a biztosítónak...

Hogy küldöm el a biztosítónak a papírt amit kaptam?

Figyelt kérdés

Most volt nemrég egy balesetem sajnos egy idióta kikanyarodott elém én meg már előztem őt és nemtudtam elkerülni az ütkezést belementem. Rendőr ki jött mert anyagi kár keletkezett és a vétkes nem akarta elismerni hogy ő volt a hibás. Nos rendőr bácsi igazat adott nekem elmagyarázta neki miért ő a hibás stb. Kitöltöttük a papirokat és mondta hogy a biztosítónak elkell küldeni.

Kerestem hogy hova tudnám de sehol se ír egy email címet kárbejelentő meg csak online írja (Allianz) és ha ott végig írok minden adatot azt írja sajnos nemtudják rögzíteni majd felhivnak. Szóval így wtf..



2022. dec. 23. 21:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Vidd be személyesen.
2022. dec. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ha hétfön viszem be az nem probléma? Hosz ma történt a baleset. Nem ma kellene le jelentenem?
2022. dec. 23. 23:57
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Akár jövő évben is ráérsz.

„A károsult a káreseményt - annak bekövetkeztétől, illetve a tudomásszerzéstől számított - 30 napon belül köteles bejelenteni a biztosítónak.

A határidő elmulasztása esetén - kivéve, ha a károsult bizonyítja, hogy az önhibáján kívül történt - a késedelmes teljesítés jogkövetkezményei a káresemény bekövetkezése és a káresemény bejelentése közötti időszakra a biztosítóval, a kárrendezési megbízottal, a levelezővel, a Kártalanítási Számla kezelőjével, a kárképviselővel és a Nemzeti Irodával szemben nem alkalmazhatók.”

↑ 2009. évi LXII. törvény a kötelező gépjármű-felelősségbiztosításról 29. § (2) hatályos szövege.

2022. dec. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!