Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogyan kössem meg a biztosítást?

Hogyan kössem meg a biztosítást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A tegnapi nap vettem meg egy autót és esedékes lenne minél hamarabb megkötni a kötelező biztosítást. Az előző autóm édesanyám nevén volt. 25 éves vagyok és még nem volt a nevemen autó. Nyilván szeretném elkezdeni gyűjteni az éveket a kedvezmények miatt. Viszont hallottam valami olyasmit ,hogy ha en mint tulajdonos kötöm a biztosítást viszont az üzemben tartó mondjuk édesanyám lenne akkor ugyanúgy elkezdem gyűjteni az éveket viszont nem kerülne annyiba mivel édesanyám már régóta rendelkezik jogosítvánnyal illetve van a nevén autó is. Ez tényleg így van? Bocsánat ha hülyeséget írtam nem értek a témához sajnos! A válaszokat előre is köszönöm!



2023. jan. 8. 15:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindig a szerződő kapja a bonust a balesetmentes évek után.

És mindig az üzembentartó a szerződő.

2023. jan. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul hallottad. Csak az üzembentartót érintik ezek a dolgok.

Persze, a tulajdonos is lehet egyszemélyben az üzembentartó, de ha más a tulajdonos és más az üzembentartó, akkor csak az üzembentartót érinti.

Hiszen tulajdonos akár egy csecsemő is lehet, így mire jogsija lesz, már a legkedvezőbb díjjal indulna.

2023. jan. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
83%
Ha jól értem, akkor - azon kívül, ami az 1-es és 2-es válaszban szerepel - édesanyád nevén van autó. Gondolom, ő a tulajdonos és üzembentartó is egyben. Ugyanannál az üzembentartónál a második autó A00 kezdő bonus-malus fokozatról indulna, bármilyen magas fokozatú is a meglévő autóval elért.
2023. jan. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!