Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mi az az elsősegély papír? Mi...

Mi az az elsősegély papír? Mióta kell?

Figyelt kérdés

Régóta van jogositványom motorra, autóra, de ilyen nekem nincs, viszont láttam egy ilyen kérdést:

"Van jogosítványom segédmotorra (így elsősegély papírom is) és szeretnék most kocsira vizsgázni de nem találom az elsősegély papíromat"



#elsősegély papir
2023. jan. 22. 16:37
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Mindigis kellett elsősegélyvizsgát tenni! Gondolom mikor a segédmotorkerékpárra csináltad, akkor te is vizsgáztál. Innentől ezt letudtad, és ne is keress ilyen papírt, mert azzal a jogsiddal tudod igazolni, hogy te már a tanfolyam ezen részén túlestél, és nem kell újra vizsgáznod.
2023. jan. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Valamikor a 80-as évek elején tették kötelezővé a jogsihoz.
2023. jan. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az az elsősegély vizsgát igazoló kis papírka, ha van már jogsid, akkor meg kellett csinálnod, anélkül nem kaptad volna meg. Így a jogsi meglétével tudod igazolni az elsősegély vizsga meglétét is.
2023. jan. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor akiknek 80 előtti a jogsija, azoknak nem kellett és utána se kértek elsősegély vizsgát ?
2023. jan. 22. 18:13
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem itt senki sem olyan öreg 😀
2023. jan. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5# tévedni emberi dolog
2023. jan. 22. 18:29
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
5. Bár a jogsim 2000 utáni, de én 57-es vagyok. Szóval elvileg lehetne úgy jogsim, hogy elsősegélynyújtásból nem vizsgáztam.
2023. jan. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 86-ban szereztem jogosítványt. Állítólag mi voltunk az elsők, akik elsősegélyből vizsgáztak. A kérdések inkább viccesek, mint nehezek voltak, bár ha jól emlékszem kellett valamennyi gyakorlati bemutató is.
2023. jan. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A 31/1992. (XII. 19.) NM rendelet a közúti járművezetők elsősegélynyújtási ismeretei megszerzésének igazolásáról 1993. január 1-én lépett hatályba; azóta érvényes, hogy járművezetésre jogosító okmányt az kaphat, aki az egészségi, pályaalkalmassági, képzési és vizsgáztatási előírásoknak, továbbá az e rendeletben meghatározott feltételeknek megfelel, valamint az elsősegélynyújtási ismereteket megszerezte vagy az elsősegélynyújtási vizsgakötelezettsége alól a Magyar Vöröskereszt igazolása szerint mentesült.

A mentesüléseket végzettségükre tekintettel - az orvostudományi egyetemeken végzett orvosok, fogorvosok, gyógyszerészek, az állatorvostudományi egyetemeken végzett állatorvosok, továbbá az egészségtudományi alapképzésekben (főiskolai) képzésekben (diplomás) ápoló, védőnő, dietetikus, gyógytornász, mentőtiszt, szülésznő, közegészségügyi felügyelő, járványügyi ellenőr, egészségügyi szakoktató, intézetvezető szakképzettséget tanúsító oklevelet szerzettek, valamint az egészségügyi iskolarendszerű és iskolarendszeren kívüli szakképzésben állam által elismert egészségügyi szakképesítéssel rendelkezők a szakképesítés megszerzését tanúsító okirattal igazolhatják.


Így, aki nem mentesül a végzettsége miatt, annak 1993. január 1-től csak akkor adnak ki vezetői engedélyt, akár első alkalommal, akár új kategória esetén, ha megvan a Magyar Vöröskeresztnél tett vizsga igazolása.

Akinek 1993. január 1-től szerzett kategóriája van, az a vezetői engedéllyel is igazolhatja a Vöröskeresztes elsősegélynyújtási vizsgát.

2023. jan. 23. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%
A Magyar Vöröskeresztnél érdeklődj.
2023. márc. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!