Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Szeretnék egy segédmotort...

Szeretnék egy segédmotort átépíteni elektromosra, biztosításon kívül kell még valami papír rá?

Figyelt kérdés
Van egy régi riga segédmotorom és átszeretném építeni elektromosra. A blokkja nem jó és nem is akarok vele szenvedni, mert elég gyenge és sokat fogyaszt. Ilyen üzemanyagárak mellett elgondolkoztam azon, hogy átalakítom elektromosra és így megfelelne nekem "boltbajárósnak". Egy 48 voltos 2000 wattos villanymotor gondoltam bele. Úgy tudom,hogy a segédmotor átépítés nem engedélyköteles és 3,5 kWatt-ig lehet építeni elektromoskerékpárt is. A biztosítást megtudnám így kötni a gépjárműre? Egyáltalán ütközik valami törvénybe a tervem?

2023. jan. 23. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:
44%

Elektromos biciklire nem kell biztosítás

Amúgy nem sért semmilyen törvényt

2023. jan. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ. Gondolom biztosítást is ugyanúgy megkötöm rá csak motorszám nélkül?
2023. jan. 23. 20:59
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hol olvastad, hogy az smpk átalakítás nem engedélyköteles?


Bringát szokták szerintem csak átépíteni, ahol a hajtásra csak rásegít a motor.

2023. jan. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#1 300 wattig bicikli, és csak akkor, ha automatikus rásegítéses, a pedál hajtásától függően segít rá. Bármekkora a teljesítmény, ha menetszabályzó markolattal, karral lehet a sebességet szabályozni, már smkp, és kell rá biztosítás, jogosítvány. Valami BM-es illető, és egy magasabb rangú rendőr is ezt nyilatkozta a tévében.
2023. jan. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!