Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Személy autó “ajándékozás”??

Személy autó “ajándékozás”??

Figyelt kérdés

Családon belül az autót elajandekozzuk egymásnak.

Amikor a szerződést megkotjuk, akkor aznap már mehetek a biztosítóhoz és a kormanyablakba ugye?

Illetve ha a szerződés meg van kötve akkor a biztosítónál az előző tulajnak nem kell lemondania a biztosítást?

Csak az új tulajnak kell egy újat kötni?


2023. febr. 6. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

De le kell.

2023. febr. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És ahhoz hogy az új tulaj tudjon biztosítást kötni, ahhoz elotte le kell mondania a régi tulajnak a biztosítást?


Vagy pl.:

Megkötik a szerződést 2023.03.10 én.

Az új tulaj aznap megköti az új biztosítást.

A régi tulaj nem mondja le aznap a biztosítást, hanem pár nap múlva.


Az új tulaj tud az nélkül biztosítást kötni hogy a régi tulaj lemondana?

2023. febr. 6. 15:43
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tud.
2023. febr. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted amikor veszel egy használt autót, akkor addig ott kell hagynod az autót a vásárlás helyén az út mellett, amíg a régi tulaj valamikor 15 napon belül le nem mondja a saját biztosítását?

Kicsit próbáld már meg használni az agyadat.

2023. febr. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem tiltja,akadályozza azt,hogy az átmeneti időszakban két biztosítás legyen az autón, tehát te simán megkötheted. Az eladó, ajándékozó meg ráér utána bemenni a biztosítóhoz az adásvételivel, és az eladás napjától arányosan visszakapja a pénzét.
2023. febr. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Aznap mehetsz.

Biztosítást azonnal kell kötnöd.

A másik fél meg a sajátját majd lemondja.

2023. febr. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sőt, le sem kell mondania, mert a biztosító elektronikus értesítést kap a gépjármű nyilvántartás adatváltozásáról.

Az utóbbi néhány évben egy autót eladtam, majd egynek az üzembentartói jogát adtam át. Egyik esetben sem értesítettem a biztosítót. Az egyik kb. két hét múlva, a másik kb. három hét múlva visszautalta a túlfizetést.

(A korábbi esetben még az önkormányzat hivatala foglalkozott a gépjárműadóval, és tőlük kaptam egy soron kívüli adóegyenleg értesítőt, amiben gépjárműadó túlfizetés volt, és választhattam, hogy "lelakom", visszafizetést kérek, vagy kérem más adónemre való átvezetését. Kiderült, hogy az új tulajdonos ideiglenesen kivonatta a forgalomból, és mivel ilyenkor a forgalomba visszahelyező válik a visszahelyezés napját követő hónap első napjától adóalannyá, az már nem lehettem én. Ebből kiderült, hogy a gépjárműadóval foglakozó is kap elektronikus értesítést mindenről.)

2023. febr. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!