Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » üdv! Németországban vásároltam...

üdv! Németországban vásároltam egy nagy értékű autót jármű alváz motor számát EGYEZETTNEK TALÁLTAM, itthon magyarba honosítottam, forgalomba van. Kiderült, hogy hamisított azonosítókkal (alvázszámmal), rendelkezik! Milyen intézkedésekre számíthatok?

Figyelt kérdés
MIRE SZÁMÍTHATOK!? MENNYI AZ ESÉLYEM, HOGY JÓHISZEMŰ VÁSÁRLÓKÉNT MEGMARAD AZ AUTÓM?????

2014. nov. 22. 22:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lopott, hanem több darabból összetákolt kocsiról van szó. Elvileg megmarad az autód.
2014. nov. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocs, még egy kérdés: Török handlertől vetted?
2014. nov. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem rosszindulatból állítom (most nem azzal akarok jönni, hogy lám lám Németországból mégsem olyan tökéletes autók jönnek), de nem csak a Török, meg a többi keleti származású eladó ilyen, hanem a németek között is vannak trükkös emberek, nem is kevés. De egyesek nem hiszik el és ott lebeg a naív köd a szemük előtt. A Törökök és egyebek meg lehetnek rendesek is.

Ismertem olyan karosszériásokat, akik több autóból raktak össze egyet, de ők legálisan csinálták. Utána kell nézni, hogy ezt hogy intézték. Le van-e papírozva a javításnak ez a módja (csak esetleg nem adták oda azokat a papírokat). Ha nem legálisan csinálták (ha a hamisított azonosító már tény) , akkor a szerveket nem nagyon érdekli a jóhiszeműség, attól sajnos lefoglalják.

2014. nov. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
szia Miquel! kérdésedre válaszolva igen, ilyen arab törökféle volt az illető (mustafa)! ami igazából érdekelne, az az,hogy járt e már így valaki mint én, mennyi idejig tart majd ez az egész, illetve le tudná e írni lépésről lépésre, hogy milyen intézkedéseket jogokat alkalmaznak velem szemben, és mik azok a pozitív jogi dolgok amik mellettem szólnának és élhetnék vele!!
2014. nov. 23. 08:38
 5/8 A kérdező kommentje:
többek közt gondolom,hogy a tulajdonost már kártalanította már kint a biztosító, ilyenkor tarthat a biztosító igényt az összetákolt (vágott alvázszám) stb.. az autóra!!??? mostani értéke kb: 5-6 mill ft
2014. nov. 23. 08:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Őszintén megmondom, nem tudok a kérdéseidre érdemben válaszolni, hülyeséget meg nem akarok mondani. Csak azért kérdeztem, hogy török volt-e az illető, mert ők minden hájjal megkent zsiványok. Nyilván a németek közt is akad ilyen, de a bevándorlók könnyebben hagynak hátra egy murvás placcot és tűnnek el a ködben, mint az őshonosak. Őszintén sajnálom, hogy így jártál, tanulópénznek kicsit sok volt ez, gondolom.
2014. nov. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Okulásképp légyszi írd majd meg, mit sikerült intézned.
2014. nov. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszod, rendben a végét meg írom itt, de gondolom az nem mostanában lesz!! addig is ha valaki érdemleges infót tudna itt közölni, azt nagyon megköszönném!!
2014. nov. 23. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!