Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ilyenkor mi a teendő? Lehet...

OoTwisToO kérdése:

Ilyenkor mi a teendő? Lehet reklamálni, panasszal élni?

Figyelt kérdés

Üdv. Vásároltam egy pöpec állapotú autót múlthét csütörtökön 700.000ft-ért.

Az eladó is mondta, semmi baja az autónak, nincs olajfolyás, se fogyasztás. Valóban egyben van az autó, patikának is mondható. Tettünk egy gyors kört (kb 2 perc), semmi gond nem volt.

Megtörtŕnt az adásvétel!

Ahol vettem az autót, én innantól kb 200km-re lakom, így hazavittem 4 keréken, de!

Jött a feketeleves.

Hazafelé egyszer láttam elinduláskor, hogy hátulról jött a kipufogóból egy nagy halom füst, ami a tesztúton nem volt.

Hazaértem vele, gondoltam lehet volt benne egy kis retek vagy valami, a hosszú út jót is tett neki, kiégettem legalább.

Jöttek a gondok. 3 hengerezik néha, füstöl néha a kipufogó (kéken) és most kivillant az olajlámpa. Na most a kérdéseim a következőek.

1: Az adásvételi óta kb 4-500km-t tettem meg (ebben benne van a hazaút is).

Ha ilyenkor jelentkeznek ilyen hibák, ezek engem terhelnek? Mármint a javíttatás költsége? Mert azért is vettem annyiért az autót, mert abban az árkategóriában szerettem volna egy ,,normális" állapotút venni.

2: Ha engem terhel, miért nincs erre valami jogszabály?

3: Ha van, mi a teendő jelen esetben?


Átnéztem, egy deka rozsda nincs rajta, ápoltnak tűnt, mint aminek volt gazdája.

Nem is úgy tűnt, mint akik át akarnának verni, de most eléggé úgy érzem, hogy át lettem verve.

Volt gondolom már olyan, akivel hasonló történt.

Mit lehet ilyenkor tenni?

Írtam neki messengeren, küldtem képet is a műszerfalról, hogy kivillant a lámpa, azóta nem is válaszol.

Ami még lényeges lehet esetleg.

Kedden (holnap) viszem/vinném eredetiségvizsgára, vagyis konkrétan nincs még a nevemen az autó.

Ott szeretnék kérni egy autódiagnosztikát, azt is, hogy a hiba mióta állhatott fent.

Esetleg beszéljek egy ügyvéddel, vagy hidegvíz az egészre, és megcsináltatom cirka 500.000ft-ért a hibát (nem vagyok autószerelő, de gondolom nem filléres baja van, ha már kéken füstöl a kipufogó)?

Válaszukat előre is köszönöm.



2023. márc. 27. 08:14
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Egyértelműen átvertek, de ezt bizonyítani elég nehéz. Évekig pereskedhetsz, addig az autót nem használhatod. Kereskedőtől vetted? Azok mindig dícsérnek mindent.
2023. márc. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

"Vásároltam egy pöpec állapotú autót múlthét csütörtökön 700.000ft-ért."

Biztosan így volt, elvégre hibátlan állapotú autókat szoktak gombokért eladni.

Ja nem.

2023. márc. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehetni lehet, kérdés, hogy érdemes-e. Attól függően, hogy kereskedő, vagy magánszemély az eladó, mások a szabályok
2023. márc. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

a vétel időpontjában jó volt, te meg átnézted és elfogadtad az autó műszaki állapotát.

Az , hogy esetleg volt rajta rejtett hiba vagy tudta az eladó vagy nem

Jelenleg így jártál az is lehet, hogy szimpáln nem volt szerencséd

legközelebb vigyél magaddal egy autószerelőt

2023. márc. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Minek vigyen autószerelőt? A totalcar műhelyprnó műsorban szereplő romokat mind autószerelővel vették. A motorba ők sem látnak bele. Megbontani meg úgysem engedik. D
2023. márc. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, nem mindegy, hogy 700.000ft-ért veszel egy pöpec állapotú suzuki swiftet, vagy ugyanannyiért egy toyota corollat, mert az az egyik lutri lesz az biztos. Vagy 700.000ft-ért már nem lehet egy olyan autót venni, amivel lehet menni? :)

Relatív kinek mi sok vagy kevés, nekem nem kevés pénz 700ezer. :)

Mindegy, tekintsünk el ettől.

Magánszemélytől vásároltam.

Így van, tehát a botorba nem láttam bele és nem is láthatok bele. Azóta volt itt a szomszéd (autószerelő) azt mondta, hogy a motor szépen jár, ezt a problémát nem szűrte volna ki ő sem, mivel nem jelentkezett.

Nem tudom, érdekes mindenesetre.

Ez most egy olyan dolog, hogy ha 5 millióért veszek autót, és mire hazaérek füstöl a kipufogó, akkor is ugyan ez lenne, vagyis semmit nem tehet az ember?

Jah és több, mint másfél év műszaki van rajta sőt... decemberi a műszaki.

Semmiben sem bízhat az ember már.

2023. márc. 27. 11:59
 7/14 A kérdező kommentje:

Egyébként egy Renault Megane 2002 1.4 16v-t adtam el mielőtt megvettem az ,,új" autót, 350-ért úgy, hogy PÖPEC állapotban van. Ismerős, ráadásul egy utcában lakunk, egy rossz szava nincs az autóra.

Most az megint mellékes, hogy francia autó meg, hogy valakinek tetszik a típus valakinek nem, de a lényeg az, hogy hibátlan állapotban adtam át 2 gyári kulccsal, törzskönyvvel.

2023. márc. 27. 12:04
 8/14 anonim válasza:
97%
És mit is vettél?
2023. márc. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%
A haverokkal "látogassátok" meg. Tudta ő, hogy gáz van a kocsival...
2023. márc. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
65%
Utolsó és akkor mi lesz? Ülnek majd két-három évet önbíráskodásért.
2023. márc. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!