Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ilyenkor mi a teendő? Lehet...

OoTwisToO kérdése:

Ilyenkor mi a teendő? Lehet reklamálni, panasszal élni?

Figyelt kérdés

Üdv. Vásároltam egy pöpec állapotú autót múlthét csütörtökön 700.000ft-ért.

Az eladó is mondta, semmi baja az autónak, nincs olajfolyás, se fogyasztás. Valóban egyben van az autó, patikának is mondható. Tettünk egy gyors kört (kb 2 perc), semmi gond nem volt.

Megtörtŕnt az adásvétel!

Ahol vettem az autót, én innantól kb 200km-re lakom, így hazavittem 4 keréken, de!

Jött a feketeleves.

Hazafelé egyszer láttam elinduláskor, hogy hátulról jött a kipufogóból egy nagy halom füst, ami a tesztúton nem volt.

Hazaértem vele, gondoltam lehet volt benne egy kis retek vagy valami, a hosszú út jót is tett neki, kiégettem legalább.

Jöttek a gondok. 3 hengerezik néha, füstöl néha a kipufogó (kéken) és most kivillant az olajlámpa. Na most a kérdéseim a következőek.

1: Az adásvételi óta kb 4-500km-t tettem meg (ebben benne van a hazaút is).

Ha ilyenkor jelentkeznek ilyen hibák, ezek engem terhelnek? Mármint a javíttatás költsége? Mert azért is vettem annyiért az autót, mert abban az árkategóriában szerettem volna egy ,,normális" állapotút venni.

2: Ha engem terhel, miért nincs erre valami jogszabály?

3: Ha van, mi a teendő jelen esetben?


Átnéztem, egy deka rozsda nincs rajta, ápoltnak tűnt, mint aminek volt gazdája.

Nem is úgy tűnt, mint akik át akarnának verni, de most eléggé úgy érzem, hogy át lettem verve.

Volt gondolom már olyan, akivel hasonló történt.

Mit lehet ilyenkor tenni?

Írtam neki messengeren, küldtem képet is a műszerfalról, hogy kivillant a lámpa, azóta nem is válaszol.

Ami még lényeges lehet esetleg.

Kedden (holnap) viszem/vinném eredetiségvizsgára, vagyis konkrétan nincs még a nevemen az autó.

Ott szeretnék kérni egy autódiagnosztikát, azt is, hogy a hiba mióta állhatott fent.

Esetleg beszéljek egy ügyvéddel, vagy hidegvíz az egészre, és megcsináltatom cirka 500.000ft-ért a hibát (nem vagyok autószerelő, de gondolom nem filléres baja van, ha már kéken füstöl a kipufogó)?

Válaszukat előre is köszönöm.



2023. márc. 27. 08:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
56%
Én nem mondtam, hogy verjék agyon, csak adjon pénzt, mert jelen esetben ő volt a g@ci. Ezt jogi úton nagyon hosszadalmas lenne intézni. Viszont ha nem kérdezel a válasz mindig nem lesz.
2023. márc. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos általában azért adnak el egy autót mert szar. Csak hogy az alsó ársávban elmondják hogy szar és olyan árban is adják, a felső ársávban kereskedőnél csillog villog, tiszta, nincs rajta rozsda, aztán rejtett hibának van egy rossz motor benne, amit csináltathatsz meg, mert ők is tudják, hogy nem éri meg bíróságra járni 500 ezres probléma miatt. Ezt sajnos be kell nyelned vagy visszavinni még átírás előtt. A nem válaszolás pedig egyértelműen annak a jele, hogy tudtak a hibáról, ezért akarták eladni. A híresen jó típusoknál jellemzőbb ez, hogy csak azért adják el, mert valami drágább javíttatást kell véghez vinni ahhoz hogy jó legyen. Ezért is mondják itt sokan gyakorin, hogy 700 ezerért nincs normális autó, ha még úgy is tűnne, hogy az, akkor a motor lesz szar. Nagyon nagy szerencse kell egy jó állapotú olcsó autó vételéhez, szinte lehetetlen.
2023. márc. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
#7: Ez nálad valami téveszme, hogy egy 20+ éves autó hibátlan állapotú.
2023. márc. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha hibátlan nem is, de lehet megbízható és napihasználatban.
2023. márc. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!