Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » A Zöldkártyán a biztosító...

A Zöldkártyán a biztosító kötvényszám szerepel rajta? Ha igen hol találom?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 1. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem látom az enyémem,csak a biztosító kódját (K&K),így szerintem azon nincs.
2023. ápr. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szokott lenni pedig, egy kód, kis betűvel akár.
2023. ápr. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy eltérő a különböző biztosítóknál.


A Groupama biztosítóval van KGFB szerződésem.

A KÖTELEZŐ GÉPJÁRMŰ-FELELŐSSÉGBIZTOSÍTÁS BIZTOSÍTÁSI KÖTVÉNY nem tartalmaz kötvényszámot, csak szerződés számot. A szerződés száma szerepel a díjigazoláson; a nagyobb méretű részen is, és a leválasztható, forgalmi engedély tokjába helyezhető részen is.


A következők szerepelnek rajta:

Szerződő neve:

Lakcím/székhely:

Születési hely, idő:

Anyja neve:

Forgalmi rendszám:

Gyártmány és típus:

𝐒𝐳𝐞𝐫𝐳ő𝐝é𝐬 𝐬𝐳á𝐦𝐚:

Kockázatviselés kezdete:

Kockázatviselés vége:

Évforduló:

Díjfizetési gyakoriság:

Díjfizetés rendezve:

Jelen igazolás érvényes:

Aztán hivatkozott jogszabályi részek, dátum, két aláírás.

Van QR kód is.

2023. ápr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 A kérdésben a nemzetközi igazolásról volt szó, amit régen zöld papírra nyomtatva küldött a biztosító, így lett zöldkártya a gúnyneve. Amit te irsz az meg az a szelvény,amit a szerződéskötés után küld a biztosító, és 30 napig érvényes a befizetési bizonylat nélkül.

Szerődésszám meg lényegében a kötvényszám, mert miután nekem lekönyvelték a befizetésem,utána egy olyan e-mailt kaptam,hogy a kötvényemet aktiválták.

2023. ápr. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

↑3 (2023. ápr. 1. 14.55)

Nem tévedek. Jó két és fél év óta már nem zöld, hanem fehér. Nemzetközi Gépjármű-biztosítási Igazolvány; három nyelven. Országkódokkal rajta van, hogy mely országokban érvényes. Kb. A5-ös méretű, a hosszabb oldallal párhuzamos a szöveg.

Negyedik éve vagyok ugyanannál a biztosítónál, messze nem 30 napos ideiglenes igazolásként küldték, ugyanis éves a díjfizetési gyakoriságom.

A bal szélén volt leválasztható, a forgalmiba helyezhető méretű díjigazolás, amin szerepelnek a felsoroltak; köztük a szerződésszám, amit én is kötvényszámnak tartok.

A nemzetközi nagyobb méretű részen nincs szerződésszám.

2023. ápr. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5 Kb ugyanazt írtad amit én is , de ne zavarjon! Én is azt írtam, hogy régen a nemzetközi zöldkártya, zölt papírra volt nyomtatva, most meg olyan amilyenre te magad nyomtatod ;) , mert a biztosító oldaláról lehet letölteni ha külföldre mész. Én az autómmal jóval régebbóta vagyok a K&H-nál illetve azóta 2 motorra is kötöttem biztosítást. Éves befizetésben vagyok, és nem is küldenek semmi papírt az évfordulókor. Viszont a két motorra, meg mikor neten küldték a visszaigazolást, akkor a jogsiba hajtható kis igazoláson rajta volt, hogy az csak 60 napig érvényes(, nem 30, ezt rosszul írtam) a befizetési bizonylat nélkül, utána is használható, de csak ha mellétűzöl egy csekket, vagy banki bizonylatot. De a jard úgyse kéri. A kérdés meg továbbra is a nemzetközi igazoló "zöldkártyáról" szólt ;)

[link]

2023. ápr. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!