Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Elég nagy slamasztikába...

Elég nagy slamasztikába kerültem. Nem az állandó lakcímem írtam az adásvételi papírra, a vevő 300km-re (nem is érem el azóta)! Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

A kerület és az utca neve, száma helytelen. A címet írtam oda, ahol lakom, mert csak annyi volt hogy "Lakcím" lakcímkártya szám nélkül.


Melyik a legjobb megoldás:


1. Holnap lakcímet változatok. (Viszont az adásvétel ideje tegnap volt.)

2. Becsillagozom a címet és a lap aljára, az aláírások mellé odaírom "Módosítva..."

3. Egy fehér hibajavító roller használatával rámegyek a rossz utca névre és számra, átírom.

3. Kitöltök egy új adásvételit, a jó címmel. A vevő aláírásával.


2023. ápr. 3. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Nem kell az állandó lakcím, ha be van jelentve a jelenlegi címed mint ideiglenes, akkor az is jó. Ha nincs, akkor van baj.


1. Ezzel nem mész semmire.

2. Ez jó megoldás, de fontos, hogy az eredetin is rajta legyen. Ha csak a saját példányodra írod rá, az nem elég.

3. Tilos.

4. Ha még egyikőtök sem adta le kormányablakban, akkor ez is jó megoldás.

2023. ápr. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
3. tilos, 4. meg rendben van? Okirathamisítás az is
2023. ápr. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szerintem arra gondolt, hogy személyesen aláírja. De 300km-re lakik, nem is tudom elérni, és ha el is tudnám, nem tudunk személyesen találkozni.


Mi itt a megoldás?

Nincs bejelentve ez a címem.

2023. ápr. 3. 15:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Megpróbálod leadni így.

Ha nem veszik be és még nem íratta át a vevő, akkor mindenképp írnotok kell egy újat.


1) értelmetlen

2) érvénytelen

3,4) magánokirat-hamisítás

2023. ápr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#3 Ja én (#1) úgy értelmeztem, hogy ő írja alá. Ha te hamisítanád, akkor nyilván a 4. is kilőve, illetve mivel eltérés lesz a két fél papírja között, ezért a 2. is. Ilyenformán muszáj leszel összefutni a másik féllel és írni egy újat, más opció nincs. De még ez az opció is csak akkor játszik, ha még ő sem adta le az okmányirodában a saját példányát. Ha ő már leadta, akkor tényleg sz*pás.
2023. ápr. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!